Rezultate te kerkimit per termin: +Grosjean

Total: 138
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.454Z

Dubai Grosjean vdes ndersa festonte

Incidente Incident tragjik ne Dubai. Piloti zviceran Paskal Grosjean 39 vjec vdiq ne spital pas nje incidenti ne fund te Sportbike Championship Race 1. Grosjean sapo kishte fituar dhe kishte ngadalesuar per xhiron e nderit kur eshte perplasur nga Tony Xhordan i treti ne klasifikim i cili po ecte me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.229Z

F1 Raikkonen-Grosjean dyshja e Lotus

Romain Grosjean është përzgjedhur nga ekipi Lotus Renault si piloti i dytë i skuderisë. Pas lajmërimit për nënshkrimin e kontratës me Kimi Raikkonen në muajin e kaluar, Lotus ka vendosur që të mos shtyjë kontratën me rusi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:24.651Z

Singapor, Grosjean kopjon Piquet

Pikerisht nje vit me pare, ne te njejten kthese, ne te njejten piste dhe me te njejten makine ndodhi nje incident qe me pas do te kthehej ne skandalin me te madh te Formula 1 pas ceshtjes se spiunazhit te McLaren ndaj Ferrarit. Behet fjale per pilotin zevendesues te Piquet tek Renault, R

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:19.965Z

F1 Grosjean me i shpejti ne teste

Romain Grosjean ka bërë xhiron më të shpejtë në ditën e dytë të testeve të lira në Spanjë. 1 minutë, 22 sekonda e 716 të qindat ishte koha që regjistroi 26-vjecari francez në pistën e Barcelonës duke lën&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:46.469Z

Formula 1, Vetel rikthehet me fitore në garën e Gjermanisë

Kampioni në fuqi i botës në Formula 1, Sebastian Vetel, ka triumfuar në Çmimin e madh në Gjermani, duke lënë pas zhgënjimin e garës së fundit, teksa e la në mes. Piloti i Red Bull-it e ka dominuar garën, duke mbajtur pozicion e par&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:00.399Z

F1 Vettel fiton pole-position

Sebastian Vettel ka fituar pole-position me kohën 1:38:683 dhe do të niset i pari ditën e dielë në Cmimin e Madh të Koresë. Gjermani i Red Bullit ka lënë pas Lewis Hamilton (Mercedes) dhe shokun e tij të skuadrës, Mark Webber. Koha e ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.073Z

Sezoni i ri i Formula 1, nis me supriza

Luis Hamilton me Romain Grosjean Luis Hamilton me McLaren do të niset i pari në garën hapëse të kampionatit të Formual 1. Piloti britanik arriti të shënojë xhiron më të shpejtë në Australian Grand Prix me 1 minutë e 24.922 sekonda duke lënë pas ish-kampionin e botës Button. Në kët

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama