Rezultate te kerkimit per termin: +Gruaja +Shqiptare

Meta: total 1000 / total_found 3980 / time 0.009 / keyword[0] gruaja / docs[0] 22780 / hits[0] 33423 / keyword[1] shqiptare / docs[1] 238146 / hits[1] 466797 /
Rinas/ Grabitësi i vrarë dyshohet të jetë Admir Murataj; shoqërohet në polici gruaja e tij
  • 2019-04-10

Rinas/ Grabitësi i vrarë dyshohet të jetë Admir Murataj; shoqërohet në polici gruaja e tij

Ndonëse ende nuk është konfirmuar zyrtarisht nga policia, burime bëjnë me dije se nga krahasimi i shenjave të gishtave dhe këqyrja fizike e bërë, rezulton se personi që mbeti i vrarë dje në aksionin e karakteristika të ngjashme me ato të Admir Murataj. Fillimisht identiteti i tij u zb

No Pic available
  • 2019-04-09

Një foto e Maries, feministes së parë shqiptare

Në këtë fotografi të shkrepur në studion e Kel Marubit, Ndoc Çoba pozon së bashku me famijen e tij. Ndoc Çoba (1870-1945), veprimtar politik, pjesëmarrës në Kuvendin e Vlorës, përfaqësues i Shkodrës në Kongresin e Lushnjës, Ministër i Financave (1920), kryetar i bashkisë së Shko

Në Itali ska drejtësi, shqiptarja i vë flakën vetes në gjykatën e Riminit (FOTO)
  • 2019-04-02

Në Itali ska drejtësi, shqiptarja i vë flakën vetes në gjykatën e Riminit (FOTO)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Rimini të Italisë, ku një 58-vjeçare shqiptare ka tentuar t’i japë fund jetës duke u djegur. Ngjarja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm, në ambientet e brendshme të një gjykate, duke shkaktuar panik te dëshmitarët e skenës s

No Pic available
  • 2019-04-01

Historiani serb: Shqiptarët kanë humbur shumë tokë tek serbët

 Ndoshta shqiptarët në mesjetën e hershme mund të kenë humbur shumë tokë te serbët, ato nuk ishin aspak një popull që po shuhej. Që nga fundi i shekullit të 13 ata nisën një sulm drejt veriut në Selanik, Epir dhe Greqi, që nga fundi i shekullit të 17 një sulm të dytë drejt veril

Fati i mashtruesit indian, si u bë shtetas shqiptar brenda ditës
  • 2019-03-28

Fati i mashtruesit indian, si u bë shtetas shqiptar brenda ditës

Në Shqipëri mund të hysh si shtetas i huaj dhe brenda ditës bëhesh shqiptar. Por jo kushdo mund ta ketë këtë fat. Ky privilegj i është dhënë vetëm shtetasit Nitin Sandesara, që nga hetimet e deritanishme të Prokurorisë së Tiranës rezulton të ketë marrë pasaportën shqiptare bre

No Pic available
  • 2019-03-26

Lokalet 2019/ Zbulohet qendra ku do votonin indianët e 750 mln eurove

Në morinë e listave të votuesve për zgjedhjet vendore që mbahen në 30 qershor janë edhe emrat e dy biznesmenëve indiane Nitin dhe Cetankumar Sandesara. Dy indianet që kanë nënshtetësi shqiptare akuzohen dhe kërkohen të ekstradohen nga autoritetet e vendit te tyre, për vjedhjen dhe pas

No Pic available
  • 2019-03-26

Antonio Gramsci: Im atë është me origjinë shqiptare

Antonio Gramsci lindi në Ales, në Sardenjë, më 22 janar 1891, i katërti nga shtatë fëmijët që patën Francesco Gramsci dhe Giuseppina Marcias-i. Të parët e Antonios nga ana e babait ishin me origjinë nga qyteti i Gramshit në Shqipëri, dhe mund të kenë mbërritur në Itali që në sh