Rezultate te kerkimit per termin: +Gruas

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.025Z

Dita e gruas

Në të gjithë botën, 8 Marsi njihet si "Dita e Gruas". Madje në shtete të ndryshme kjo ditë festohet si festë kombëtare. 8 Marsi shërben jo vetëm për bashkimin e grave pa dallim feje, race, kulture, gjuhe dhe prejardhje, por edhe për të kujtuar përpjekjet për barazi, paqe, d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:54.881Z

Përfundon Samiti Ndërkombëtar i Gruas

Ka përfunduar punimet Samiti Ndërkombëtar i Gruas me temë “Partneriteti për ndryshim - fuqizimi i gruas” në të cilin, për tri ditë radhazi, u diskutua për mënyrën e fuqizimit të gruas në të gjitha sferat, e me theks të veçantë në barazinë gjinore. Ky Samit në të cilin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.347Z

Kosove fillon java e gruas

Presidentja e Kosoves Atifete Jahjaga tha sot se nje vend mund te perparoje vetem nese gruaja eshte e perparuar arsimuar dhe ekonomikisht e fuqishme. Ajo i beri keto komente ne fillim te javes se gruas ne Kosove nje projekt i perbashket i grupit te grave deputete dhe Institutit Kombetar Dem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:51.097Z

"Mbeshtesim veprimtarine e gruas"

"Dinjiteti i gruas shqiptare nuk mund te preket. Ne kater vitet qe vijne, ne se bashku do te shohim nje Shqiperi tjeter, nje Shqiperi teresisht evropiane". Keshtu deklaroi kreu i Partise Demokratike, Sali Berisha gjate fjales se tij ne Forumin e Gruas Demokrate ne Pallatin e Kongreseve. Duke folur p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:57.031Z

Stop dhunes ndaj gruas

Prej tre muajsh 50 artiste te rinj nga te cilet jane zgjedhur 24 kane punuar per ekspoziten “Stop dhunes ndaj gruas”. Krijimet ne pikturë, arkitekturë dhe instalacion do te ekspozohen ne hapje te festivalit per te drejtat e njeriut. Dhuna ndaj gruas kjo është tema mbi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:09.361Z

RE FRESSH gruas dhe rinise

E diel 04 Mars 2012 1435 REFRESSHFreskimi i strukturave te Partise Socialiste duket se ka prekur me se shumti organizimin e rinise dhe gruas dy forume keto te cilat kane qene thuajse inekzistente pas ardhjes se Rames ne 2005 ne krye te PS. Erion Veliaj me eksperience ne organizimin e te rinj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:48.105Z

Vokshi: Lidhja Demokratike e Gruas, promotore për përmirësimin e statusit politik dhe ekonomik të gruas

27-11-2011 / Gazeta 55 LDG dega Lushnjë zgjedh strukturat e reja drejtuese. Punimet e Kuvendit u ndoqën nga afër dhe nga deputetja e qarkut Fier, Mesila Doda Kryetarja e Lidhjes Demokratike të Gruas së Shqipërisë, njëkohësisht deputete në Parla

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama