Rezultate te kerkimit per termin: +Gruevskit

Meta: total 1000 / total_found 1450 / time 0.001 / keyword[0] gruevskit / docs[0] 1450 / hits[0] 2173 /
No Pic available
  • 2019-04-06

KORRUPSIONI SHQIPTAR E KA SHPRESËN E MBIJETESËS TE RUSIA E BEOGRADI!

Nga Spartak NGJELA Kjo në fakt është sëmundje e vjetër e të korruptuarve shqiptare. Janë të shumtë ata që në historinë tonë dyqindvjeçare janë bërë pjesë e fqinjëve pushtues duke shitur interesin kombëtar. E ç’i do emrat! Njëlloj si këta të sotmit kanë qenë. Po sot n

Basha: Rama nuk shpëton dot, do ketë fatin e Gruevskit!
  • 2019-02-15

Basha: Rama nuk shpëton dot, do ketë fatin e Gruevskit!

Kreu i opozitës Lulzim Basha gjatë një takimi që pati sot me disa qytetarë të Tiranës, ka bërë thirrje edhe një herë që të bashkohen në protestën e ditës së nesërme. Gjatë fjalës së tij para qytetarëve ai tha se Rama sot si dhe datën e protestës, zgjodhi që të largohet për

Incidenti në Kuvend, Lleshaj: Opozita, si skenat e Gruevskit
  • 2019-02-14

Incidenti në Kuvend, Lleshaj: Opozita, si skenat e Gruevskit

Pas incidentit të ndodhur sot në seancë plenare ku kryeministri Edi Rama u njollos me bojë nga deputeti Edi Paloka ka reaguar edhe Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj. Përmes një postimi në Twitter, Lleshaj e cilëson të turpshme dhe një përpjekje të opozitës për të njollosur solemni

Regjistrimet e arratisjes së Gruevskit të fshira? Përgjigjet Ardi Veliu
  • 2019-02-02

Regjistrimet e arratisjes së Gruevskit të fshira? Përgjigjet Ardi Veliu

Drejtori i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu nuk ka pranuar të flasë në lidhje me deklaratën e Prokurorit të Maqedonisë lidhur me kamerat e sigurisë, që sipas autoriteteve maqedonase nuk janë dorëzuar nga pala shqiptare. “Megjithëse objekti i komuinikimit për shtyp nuk ishte ky, ne

FATI I GRUEVSKIT TRAZON MË SHUMË TIRANËN SE SHKUPIN
  • 2018-11-21

FATI I GRUEVSKIT TRAZON MË SHUMË TIRANËN SE SHKUPIN

Arratia e ish-kryeministrit, dikur autoritar dhe të gjithëfuqishëm, si dhe fundi i hidhur jo thjesht politik i tij nuk ka trazuar vetëm Maqedoninë fqinje. Në Tiranë ka nisur prej ditësh një garë e pashpallur udhëheqësish për gjetur Gruevskin tek tjetri dhe kjo nuk është shenjë e keqe

ORBAN MË NË FUND HAP DERËN PËR NJË REFUGJAT
  • 2018-11-16

ORBAN MË NË FUND HAP DERËN PËR NJË REFUGJAT

Lajmi i mirë në fillim: Pas vitesh të gjata oponence për ardhjen e migrantëve dhe refuzimit për pranimin e refugjatëve, Viktor Orban më në fund u dorëzua. Ai jo vetëm që lejoi një “refugjat” të hyjë në Hungari, por me gjasë paska qenë personalisht i përfshirë në orga

ME ARRATINË E TIJ, GRUEVSKI E VËRTETOI QË ËSHTË VJEDHËS
  • 2018-11-16

ME ARRATINË E TIJ, GRUEVSKI E VËRTETOI QË ËSHTË VJEDHËS

Spartak Ngjela Por, që u arratis nëpërmjet Shqipërisë për në Hungari, mendohet se është ndihmuar nga korrupsioni i lartë shqiptar. Në Tiranë ka rënë zia. Miku i madh i Gruevskit, Meta, ndihet në hall se Gruevski u vërtetua nga policia shqiptare që ka dalë nga Shqipëria për të sh