Rezultate te kerkimit per termin: +Gruevskit

Total: 1443
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.925Z

Shqiptaret kunder politikes se Gruevskit

Shqiptaret e Maqedonise nuk aprovojne politikat e kryeministrit te ketij vendi Nikolla Gruevski. Keshtu thote nje sondazh i kryer nga e perditshmja Dnevnik sipas te ciles rreth 60 per qind e shqiptareve nuk e perkrahin aspak politiken e Gruevskit. Ndersa 5.6 per qind e tyre nuk e perkrah

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:44.844Z

Skulpturomania e Gruevskit

Nga Sevdail Demiri Ne perpjekje per ta mbindertuar identitetin poroz etnik maqedonas, edhe perskaj krizes se madhe ekonomike qe po mbreteron ne Maqedoni, qeveria e Nikolla Gruevskit po harxhon miliona euro vend e pa vend. Dite me pare, para qytetareve te Shkupit, pikerisht ne kryeqender, u promovuan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.925Z

Shqiptaret e Maqedonise kunder politikes se Gruevskit

Shqiptaret e Maqedonise nuk aprovojne politikat e kryeministrit te ketij vendi Nikolla Gruevski. Keshtu thote nje sondazh i kryer nga e perditshmja Dnevnik sipas te ciles rreth 60 e shqiptareve nuk perkrahin politiken e Gruevskit. Ndersa 5.6 e tyre nuk e perkrahin kryesisht politiken e t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.444Z

Kush dështoi në Tiranë me mbështetjen e Gruevskit

Nga Andi Bushati Ngjarjet e fundit në Maqedoni dhe refuzimi absurd i presidentit Ivanov për ti dhënë mandatin opozitës së majtë, që sëbashku me tre parti shqiptare arritën të mbledhin 67 nënshkrime, është një sinjal edhe për ata që mbështetën rregjimin e Gruevskit në Tiranë.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.475Z

Armiqtë e Perëndimit, ose miqtë e Gruevskit në Ballkan

Nga Mero Baze   Presidentin Ivanov e kam intervistuar gjatë fushatës së tij të parë për President në vitin 2010. Po e pyesja në studio, “përse Maqedonia nuk toleronte për emrin e saj, në shkëmbim të anëtarësimit në NATO dhe BE, përderisa jo të gjithë qytetarët e sa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:19.160Z

Stefan Fyle leter Gruevskit

Stefan Fyle leter Gruevskit E enjte 21 Shkurt 2013 1921 Stefan Fyle leter GruevskitNdersa kriza politike ne Maqedoni vijon Brukseli zyrtar ka bere serish thirrje per zgjidhjen e saj permes dialogut Permes nje letre te derguar kryeministrit Nikolla Gruevski eurokomisioneri per zgjerim Shtefan Fyl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:36.776Z

Kunder protesta e Gruevskit ne Shkup

brbrPas protestes me te madhe te opozites ne vend partia e kryeministrit maqedonas Nikolla Gruevski dhe aleatet e saj mbajten nje kunder tubim perpara nderteses se parlamentit ne Shkup Ne krah te Gruevskit u shfaqen dy prej bashkepunetoreve te ngushte ish ministrja e Brendshme Gordana Jankullovska d

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama