Rezultate te kerkimit per termin: +Grupet +Parlamentare

Meta: total 1000 / total_found 2835 / time 0.004 / keyword[0] grupet / docs[0] 23291 / hits[0] 28643 / keyword[1] parlamentare / docs[1] 56721 / hits[1] 89275 /
TË JETOSH NË ATDHEUN E PAGJUMË TË PROTESTAVE.!
  • 2019-04-04

TË JETOSH NË ATDHEUN E PAGJUMË TË PROTESTAVE.!

Nga Ilir ÇUMANI Kur opozita e bashkuar organizonte protestën e saj masive në bulevardin Dëshmorët e Kombit, rastësisht takova në shëtitoren e ndodhur mes kompleksit Taivan dhe pallateve Shallvare një të njohur, i cili kishte dalë në shëtitje me bashkëshorten e tij. Është një burrë

Duka: Djegia e mandateve nuk është e mirë, deputetët e rinj produkte OMGJ
  • 2019-03-29

Duka: Djegia e mandateve nuk është e mirë, deputetët e rinj produkte OMGJ

Kryetari i Partisë Agrare-Ambientaliste, Agron Duka deklaroi në Open se ai ua ka lënë në dorë deputetëve të vendosin nëse duan të hyjnë ose jo në parlament. Duka tha se është në një linjë me opozitën, por theksoi që ka vendosur të mos dalë në mitingje, pasi e shikonte veten jo

Parlamenti bëhet me 99 deputetë, KQZ ndan 3 mandate të reja (EMRAT)
  • 2019-03-27

Parlamenti bëhet me 99 deputetë, KQZ ndan 3 mandate të reja (EMRAT)

Parlamenti i Shqipërisë është shtuar sot me tre deputetë të rinj, pasi Komisioni Qendror i Zgjedhjeve u mblodh për tu dhënë mandatin këtyre kandidatëve, që vinë nga radhët e PD dhe LSI, duke mos pranuar të digjen siç bëri opozita e bashkuar. Një nga kandidatët që tashmë e ka plo

NGRITJA DHE RËNIA E KUVENDIT TË SHQIPËRISË
  • 2019-03-22

NGRITJA DHE RËNIA E KUVENDIT TË SHQIPËRISË

Kuvendin e Shqipërisë e kanë quajtur tempullin e Demokracisë. Kjo ndodhi pra, pas vitit 1990, kur nga pluralizmi i partive lindi Kuvendi i parë i Shqipërisë, i supozuar që në mënyrë të lirë përmbante delegimin e sovranitetit të kombit. Konsiderohej jo vetëm si tempulli i fjalës së

Lulzim Basha lodhet nga protesta, e mbyll para kohe
  • 2019-03-16

Lulzim Basha lodhet nga protesta, e mbyll para kohe

U jap sot mesazh të qartë miqve tanë perëndimor: Nuk ka stabilitet pa demokraci! Ishte kjo thirrja që kumboi në selinë e Partisë Demokratike, ku lideri i opozitës  Lulzim Basha mbylli pas 4 orëve në sheshet dhe rrugët e Tiranës, protestën masive të opozitës. Ky tubim, i cili ishte d

Ish-sigurimsi me nofkën Venusi në KLP, kallëzohet penalisht Arta Marku
  • 2019-01-29

Ish-sigurimsi me nofkën Venusi në KLP, kallëzohet penalisht Arta Marku

Anëtari i KLP-së, Bujar Sheshi prej disa ditësh është vendosur në qendër të akuzave të opozitës, teksa konsideorhet një ish-bashkëpunëtor i Sigurimit të Shtetit, çka do të thotë se ligji e ndalon automatikisht të jetë pjesë e institucioneve të reja të ngritura në kuadër të r

Kulisat në PD, përse Basha vret gjithmonë bashkëpuntorët?!
  • 2019-01-26

Kulisat në PD, përse Basha vret gjithmonë bashkëpuntorët?!

Në historinë e politikës shqiptare në dekadat e fundit, roli i lidershipit të partisë ka pasur ulje-ngritjet e veta. Rastet kur një kryetar partie ka zgjedhur të mbajë pranë vetes miqtë dhe bashkëpunëtorët e tij janë të shumta, por nuk mungojnë as rastet kur këta njerëz kthehen n