Rezultate te kerkimit per termin: +Grupit +Parlamentar +Socialist

Total: 7092
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.977Z

Grupi Parlamentar Socialist protestë ndaj vendimit të Byrosë, maska në fytyrë Kryetari i grupit Parlamentar Socialist, Gramoz Ruçi

Grupi Parlamentar Socialist protestoi pasditen e sotme përpara Kuvendit të Shqipërisë, ndaj vendimit të Byrosë për përjashtimin dy javë nga seancat parlamentare të deputetit Taulant Balla dhe për paralajmërimin e deputetit Saimir Tahiri. Kryetari i grupit Parlamentar Socialist, Gramoz Ru

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:16.017Z

Majko, pretendent për kreun e grupit parlamentar socialist

Ish-sekretari i përgjithshëm i Partisë Socialiste, Pandeli Majko, është emri më i përfolur për të marrë "timonin" e grupit parlamentar. Burimet partiake sqaruan se Majko mund të ketë edhe mbështetjen e kreut në detyrë të Partisë Socialiste, Edi Rama. Nisur edhe nga prononcimet dhe r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.858Z

Ruçi, kryetar i grupit parlamentar të PS

Vetëm të mërkurën do të dimë se cilët do të jenë drejtuesit e grupit parlamentar socialist. Edhe pse konferenca e kryetarëve të grupeve parlamentare është lajmëruar për sot në orën 13:00, për të shqyrtuar propozimin e PS-së, socialistët nuk kanë bërë asnjë spostim të mbledh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:18.234Z

Bojkoti, mblidhet grupi parlamentar socialist

Mblidhet grupi parlamentar socialist per te marre vendimin perfundimtar per pjesemarrjen ose jo ne kuvend. Gjate punimeve ne kete mbledhje te pare te grupit kuvendor, pritet te diskutohen edhe kushtet qe do te bejne te mundur hyrjen e ketij grupi ne kuvend, nje prej te cileve, me kryesor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:18.164Z

Bojkoti i Kuvendit, mblidhet grupi parlamentar socialist

Grupi parlamentar socialist pritet të nisë mbledhjen për të marrë vendimin përfundimtar për pjesëmarrjen ose jo në Kuvendin e Shqipërisë. Socialistët pritet të diskutojnë edhe kushtet për hyrjen në Kuvend. Ditën e djeshme, në mbledhjen e kryesisë së PS-së, Rama bëri me dije se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.669Z

Deputetët nanoistë, drejt grupit të ri parlamentar

• Një grup deputetësh socialistë pritet të krijojnë një grup të ri parlamentar.Pesë deputetët e përjashtuar nga Partia Socialiste pas votimit të Bamir Topit si president, por dhe disa deputetë të tjerë, që aktualisht vazhdojnë të qëndrojnë në grupin parlamentar sociali

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.733Z

PS, Ruçi zgjidhet kryetar i grupit parlamentar

Gramoz Ruçi është zgjedhur kryetar i grupit parlamentar të PS-së. Kreu i Asamblesë Kombëtare të PS-së, Ruçi ishte kandidati i vetëm për kreun e grupit. Propozimi i kryesisë së PS-së është votuar në mbledhjen e grupit socialist. Në votim morën pjesë 55 deputetë, ndërsa 8 t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama