Rezultate te kerkimit per termin: +Grupit

Meta: total 1000 / total_found 67552 / time 0.028 / keyword[0] grupit / docs[0] 67552 / hits[0] 99811 /
No Pic available
  • 2017-06-26

OKB jep alarmin për epideminë e kolerës në Jemen

Arabia Saudite ka dhuruar 66.7 milionë dollarë për të mbështetur përpjekjet e UNICEF-it dhe Organizatës Botërore të Shëndetësisë për të luftuar kolerën në Jemen. Stephen OBrien, Nënsekretari i Përgjithshëm i OKB-së për Çështje Humanitare tha dje se mendohet se numri i të infe

No Pic available
  • 2017-06-25

Në 19:00 Exit Poll-i, grupe e studentëve e monitoruesve në terren

Exit pollet e organizuara nga Ora News në bashkëpunim me IPR marketing vijojnë normalisht në të gjithë Shqipërinë. Qytetarët, pasi kanë shprehur vullnetin e tyre në kutinë e votimit, kanë votuar edhe për studentët, të cilët janë vendosur jashtë qendrave. Pas përfundimit të proce

No Pic available
  • 2017-06-25

Hendeku midis Perëndimit dhe Lindjes në BE thellohet

Në një kohë kur Angela Merkel dhe Emmanuel Macron kremtuan në takimin e nivelit të lartë të BE përbashkësinë gjermano-franceze, përçarja me evropianolindorët po shtohet. Nga Brukseli informon Christoph Hasselbach. Ky takim i nivelit të lartë duhej të përhapte optimizëm: negociatat

No Pic available
  • 2017-06-25

PS e Korçës: Kreu i grupit të këshilltarëve të LSI po blen vota

Dega e Partisë Socialiste në Korçë ka denoncuar kreun e grupit të këshilltarëve të LSI në këshillin bashkiak të Korçës për blerje vote. Sipas PS, Pajtim Myrotllari, kryetar i grupit të këshilltareve të LSI në Këshilin Bashkiak Korçë ndalohet nga policia në tentativë për blerj

No Pic available
  • 2017-06-25

HENDEKU MIDIS PERËNDIMIT DHE LINDJES NË BE THELLOHET

Në një kohë kur Angela Merkel dhe Emmanuel Macron kremtuan në takimin e nivelit të lartë të BE përbashkësinë gjermano-franceze, përçarja me evropianolindorët po shtohet. Nga Brukseli informon Christoph Hasselbach. Ky takim i nivelit të lartë duhej të përhapte optimizëm: negociatat

Jemen, OKB-ja jep alarmin për epidemi kolere
  • 2017-06-25

Jemen, OKB-ja jep alarmin për epidemi kolere

Mendohet se numri i të infektuarve me kolerë në Jemen ti ketë kaluar 200 mijë vetë këtë javë, kjo sipas Stephen OBrien, nënsekretari i përgjithshëm i OKB-së për çështjet humanitare. Është epidemia më e rëndë e kolerës aktualisht në botë, duke regjistruar mesatarisht 5000 ras

Task Force, monitorim ankesave të partive të dielën
  • 2017-06-24

Task Force, monitorim ankesave të partive të dielën

Task Forca e drejtuar nga Zv.Kryeministrja Ledina Mandija ka miratuar planin e masave operacionale, monitorimin dhe koordinimin e ankesave të ndryshme nga subjektet politike më 25 qershor. Mbledhja e pestë e Task-Forcës (grupit ndërinstitucional) të ngritur me Vendimin e Këshillit të Minis