Rezultate te kerkimit per termin: +Grupmoshat

Total: 977
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:59.395Z

Ditë botërore e zemrës, Beqja: Kontroll kombëtar për grupmoshat me rrisk

Në ditën botërore të sëmundjeve të zemrës, Ministri i Shëndetësisë Ilir Beqja ka premtuar një program kombëtar të shtrirë në vite për të pasur kontrolle minimale falas për grupmoshat që janë më të ekspozuara nga këto sëmundje. Ndërsa mori pjesë në aktivitetin sensibilizues

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.331Z

Kanceri i lekures, po preken grupmoshat e reja

Kanceri i lekures vitet e fundit eshte duke shenuar raste nje rritje ne vendin tone. Ne Diten e Melanomes, shefja e dermatologjise prane QSUT, Ermira Vasili sqaron se parandalimi i kesaj semundje eshte bere i domosdoshem, ndaj ajo keshillon popullaten, qe per cdo ndryshim te formes apo ngjyres se ni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.533Z

Karateistët kosovarë dominojnë në grupmoshat deri në 13 vjet

Është përmbyllur dita e parë e Kampionatit Botëror të Karatesë në Shotokan, që po mbahet në Prishtinë për grupmoshat deri në 13 vjet në të dy gjinitë. Kampionati ka qenë mjaft interesant me shumë duele të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:11.672Z

Festat e fundvitit, atmosferë festive në Tiranë - Bashkia aktivitete për të gjitha grupmoshat

08-12-2013 / Gazeta 55 Përveç atmosferës me dekorin e dritave shumëngjyrëshe, Bashkia e Tiranës ka parashikuar dhe një sërë aktivitetesh me rastin e festave të fundvitit. Drejtori i Drejtorisë së Artit dhe Kulturës, Arben Sk&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.777Z

Guti për trajner të Realit

Ish futbollisti i Real Madridit, Guti ka thënë se dëshiron të angazhohet në rolin e trajnerit te gjigantin madrilen. 35 vjeçari tha për Radio Marca se ka vendosur të pensionohet përfundimisht nga futbolli. Por, ai ka theksuar se do ti pëlqente të punoje me grupmoshat e reja në Real Madri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.362Z

INSTAT nxjerr 185 mijë të papunë

  Papunësia mbetet problemi kryesor i shqiptarëve,ndërkombëtarët dhe INSTAT me shifra të ndryshme Papunësia mbetet problemi kryesor në vend, ndërsa qeveria jo vetëm që mbetet e pafuqishme për ta zbutur burimin kryesor të varfërisë por nga ana tjetër nuk ka një shifër të s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.997Z

Mbipesha tek fëmijët, nga kequshqyerja prej pamundësisë ekonomike

Fier - Mungesa e aktivitetit fizik por edhe cilësia e ushqimit, ka rritur frikshëm obezitetin, tek të gjitha grupmoshat, ku fëmijët janë më të ndjeshmit. Për qytetarët e Fierit, fenomeni është pasojë i kequshqyerjes dhe hormoneve në fruta-perime, mish e bulmete. Por si po ushqehemi ne

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama