Rezultate te kerkimit per termin: +Grushtat

Meta: total 127 / total_found 127 / time 0.000 / keyword[0] grushtat / docs[0] 127 / hits[0] 130 /
No Pic available
  • 2019-02-05

Grushtat ndaj lojtarëve të Skënderbeut, disiplina e FSHF përkëdhel Kastriotin

Kampionët në fuqi të Superligës, Skënderbeu dështuan të merrnin një fitore ndaj Kastriotit që lundron në fundin e tabelës në ndeshjen e javës së shkuar që u luajt në Redi Maloku të Fushë Krujës. Por përveç rezultatit zhgënjyer korçarët morën si dhuratë nga tifozët kundërs

Asistenti i Sarrit tërbon Murinjon, feston para tij dhe plas sherri (Video)
  • 2018-10-20

Asistenti i Sarrit tërbon Murinjon, feston para tij dhe plas sherri (Video)

Një gol në të 96-ën minutë edhe pse barazon një ndeshje, vlen sa për një fitore dhe këtë më mirë se kushdo e di Ros Barkli që la të shtangur djajtë e Mançester Junajtid, duke i dhënë Çelsit një barazim të çmendur në Londër. Anglezi arriti të shpëtonte Çelsin nga humbja në

Serbët dhe brazilianët rrihen brutalisht në stadium (Foto)
  • 2018-06-28

Serbët dhe brazilianët rrihen brutalisht në stadium (Foto)

Mbrëmjen e djeshme Brazili arriti të mposhte 2-0 Serbinë, një rezultat që e çon në fazën e 1/8-ve si të parin e grupit, por qetësia në fushën e lojës, nuk u reflektua aspak në tribunat e stadiumit. Tifozët serbë dhe brazilianë janë bërë protagonistë dhe kanë rrëmbyer vëmendje

Si u mbështetën bolshevikët nga Perandori gjerman
  • 2017-11-06

Si u mbështetën bolshevikët nga Perandori gjerman

Revolucioni rus i Tetorit konsiderohet si fitorja e punëtorëve dhe bujqve ndaj sundimit të carëve. Por ajo që shumë pak e dinë: në të ishte i përfshirë edhe Perandori gjerman. Ai i mbështeti bolshevikët më 1917. Volker Wagener Zyrih, 9 prill 1917. Në stacion ndodhen 32 emigrantë rus

No Pic available
  • 2017-11-06

100 vjet Revolucioni i Tetorit Si i mbështeti Perandori gjerman bolshevikët

Revolucioni rus i Tetorit konsiderohet si fitorja e punëtorëve dhe bujqve ndaj sundimit të carëve. Por ajo që shumë pak e dinë: në të ishte i përfshirë edhe Perandori gjerman. Ai i mbështeti bolshevikët më 1917. Zyrih, 9 prill 1917. Në stacion ndodhen 32 emigrantë rusë gati për t&#

No Pic available
  • 2017-10-11

Terror në mes të Fierit/ Grushta e shkelma në kokë të dashurës, i riu nuk kursehet para policisë

FIER- Rastet e dhunës në familje nuk kanë ardhur në rënie, pavarësisht ndërhyrjeve në Kodin Penal, për të dënuar dhunuesit. Madje, dhuna ushtrohet si pa të keq edhe në mes të qytetit, në prani të njerëzve apo edhe vetë policisë. Rasti më i fundit është regjistruar në

BOOM: Dhunohet australiania, polici e fton për jetë nate
  • 2017-10-02

BOOM: Dhunohet australiania, polici e fton për jetë nate

Dashuria e solli nga Australia në Shqipëri! Në redaksinë e emisionit BOOM në RTV Ora News mbërriti një denoncim nga një shtetase australiane, e cila është dhunuar nga i dashuri i saj shqiptar. Por historia nuk mbaron këtu  Denoncuesja tregon historinë me të dashurin e saj shqiptar,