Rezultate te kerkimit per termin: +Gryk

Meta: total 1000 / total_found 3093 / time 0.001 / keyword[0] gryk / docs[0] 3093 / hits[0] 3845 /
Aventura e Galeazzo Cianos, për ti marrë pavarësinë Shqipërisë
  • 2019-04-01

Aventura e Galeazzo Cianos, për ti marrë pavarësinë Shqipërisë

Ciano mbërrin në Shqipëri për të marrë pjesë në ceremoninë e martesës së Mbretit Zog i I me Geraldinën 80 vjet më parë, qytetari i nderit të Tiranës Bajram Peçi Ashtu si shefi e vjehrri i tij, Musolini, edhe Galeazzo Ciano e filloi si gazetar karrierën e po si ai, i braktisi shpejt

Nëse ikën Basha nga PD, Rama rrëzohet për 3 muaj
  • 2019-03-30

Nëse ikën Basha nga PD, Rama rrëzohet për 3 muaj

Avokati Spartak Ngjela i ftuar në emisionin Kjo javë në News 24 tha se nëse Partia Demokratike ndryshon lidershipin e saj, Rama nuk e ka të gjatë në pushtet. Ngjela tha se nëse PD ndryshon lidershipin, Rama rri vetëm 3 muaj në pushtet. Ju nuk e keni kuptuar që Rama është e keqja më e

Nostalgjia e çative dhe hajateve të Tiranës
  • 2019-03-29

Nostalgjia e çative dhe hajateve të Tiranës

Tjegulla, qindra tjegulla, tjegulla shtëpish tiranase ngjizur në sytë e mi të fëmijërisë dhe rinisë. Tjegulla okër në të kuqe dhe kulmuar mbi ato shtëpi të përkulura nga pesha e kohës, mbi mure çerpiçi. Çati tiranase që sot gati janë zhdukur nga afresku i dikurshëm i këtij qyte

Kriza politike/ Analisti mesazh PS: Krimet e Berishës nuk shplajnë dot ato të Ramës!
  • 2019-03-19

Kriza politike/ Analisti mesazh PS: Krimet e Berishës nuk shplajnë dot ato të Ramës!

Andi BUSHATI Akti radikal i opozitës, që e kapi në befasi pronarin e vetëm të tepsisë, ka ndërsyer një lukuni përkrahësish të Edi Ramës të nisin një fushatë rikujtimi të të gjitha të zezave të pushtetit të Berishës. Disa përmendin 21 janarin, disa implikimin e të birit të tij

Dy ton drogë drejt Italisë, Gjykata jep dënimin për shqiptarin
  • 2019-03-11

Dy ton drogë drejt Italisë, Gjykata jep dënimin për shqiptarin

Katër vjet burg dhe 40 mijë euro gjobë është dënimi që gjyqtarja e gjykatës së Ascoli-it, Barbara Caponetti, ka dhënë për shqiptarin D.K., i arrestuar nga Guardia di Finanza ndërmjet datës 1 dhe 2 shtator 2017 në grykën e lumit Tronto. Në aksionin policor u gjetën në det dhe plazh

Një gomone e fuqishme gjendet në grykëderdhjen e Vjosës
  • 2019-02-17

Një gomone e fuqishme gjendet në grykëderdhjen e Vjosës

Një gomone e fuqishme është zbuluar nga policia e Vlorës pak pas mesditës së sotme në grykëderdhjen e lumit Vjosë. Gomonia me dy motorë të fuqishëm ishte fshehur në këtë zonë, pasi dyshohet se do të përdorej për transport të lëndëve narkotike. Nisur nga disa precedentë të kë

A është kjo porta e ferrit? Simbolet që tronditën shkencëtarët
  • 2019-02-15

A është kjo porta e ferrit? Simbolet që tronditën shkencëtarët

Nëse ka një portë drejt ferrit, një portë nga nëntoka e përdorur nga demonët dhe shtrigat që bënin kërcënime për njerëzimin, atëherë ajo mund të jetë në një shpellë të vogël në Midlandsin lindor. Ekspertët e trashëgimisë kanë zbuluar atë që mendohet të jetë përqendri