Rezultate te kerkimit per termin: +Guamit

Meta: total 20 / total_found 20 / time 0.000 / keyword[0] guamit / docs[0] 20 / hits[0] 20 /
No Pic available
  • 2016-10-16

Koreja e Veriut dështon të hedhë një raketë me rreze 4 000 km

Koreja e Veriut ka kryer një provë të pasuksesshme për hedhjen e një rakete balistike të ndërmjetme, thotë ushtria amerikane. Raketa Musudan, është e përllogaritur të arrijë 4 mijë km, largësi e mjaftueshme për të goditur Korenë e Jugut, Japoninë dhe territorin amerikan të Guamit

Koreja e Veriut teston pa sukses raketën e radhës balistike
  • 2016-10-16

Koreja e Veriut teston pa sukses raketën e radhës balistike

Ushtria e Shteteve të Bashkuara ka bërë me dije se Koreja e Veriut ka kryer një provë të pasuksesshme të lëshimit të një rakete balistike. Nisja nga Pheniani përfundoi në dështim, pasi predha thuhet se shpërtheu menjëherë pas nisjes. Raketa e tipit Musudan llogaritet të ketë gamë

Koreja e Veriut deshton testimi i raketes
  • 2016-05-31

Koreja e Veriut deshton testimi i raketes

brbrTentoi te leshonte nje rakete balistike nga bregu i saj lindor Koreja e Veriut por testi deshtoi serish Nuk dihet ende se per cfare rakete behet fjale por kjo ishte tentativa e katert qe perfundon pa sukses Heret e shkuara gjate muajit prill ishin leshuar raketa me rreze te mesme veprimi Musuda

No Pic available
  • 2016-01-10

Bombarduesit amerikanë B-52 fluturojnë mbi Korenë e Jugut

Pas testit të fundit bërthamor të Penianit vjen edhe kundërpërgjigja e Amerikës. Mbi Korenë e Jugut fluturoi një bombardues amerikan me rreze të gjatë veprimi. Avioni B 52, është parë të lëvizte mbi bazën ajrore Osan, 72 kilometra në jug të kurifit që ndan dy vendet, përpara se t

SHBA, i përgjigjet me demonstrim force Koresë së Jugut
  • 2016-01-10

SHBA, i përgjigjet me demonstrim force Koresë së Jugut

SHBA, demonstrim force kundrejt Veriut, bombardues mbi Korenë e Jugut Një demonstrim force ishte përgjigjja e Amerikës ndaj testit më të fundit bërthamor të Penianit. Një bombardues amerikan me rreze të gjatë veprimi fluturoi sot mbi Korenë

Pershendetet terheqja e Korese se Veriut
  • 2013-05-08

Pershendetet terheqja e Korese se Veriut

Shtetet e Bashkuara e përshëndetën atë që e quajnë “pauzë provokimi” të Koresë së Veriut. Vendi komunist tërhoqi dy raketa nga bartëset për lëshim në poligonin e Bregut Lindor, një veprim i cili vjen

G8 denon Korene e Veriut
  • 2013-04-12

G8 denon Korene e Veriut

Ministrat e Jashtëm të G8-ës, tetë vendeve më të industrializuara të botës dënuan ashpër programet bërthamore dhe ato të raketave balistike të Koresë së Veriut. Në deklaratën e përbashkët të