Rezultate te kerkimit per termin: +Guardian

Meta: total 1000 / total_found 2686 / time 0.001 / keyword[0] guardian / docs[0] 2686 / hits[0] 3870 /
Grabitja/ Reagon Austrian Airlines: Nuk transferojmë më para nga Rinasi!
  • 2019-04-10

Grabitja/ Reagon Austrian Airlines: Nuk transferojmë më para nga Rinasi!

Një bandë me 5 grabitës të armatosur deri në dhëmbë hyri dje në aeroportin Nënë Tereza dhe arriti të marrë pa i hyrë gjemb në këmbë rreth 10 milionë euro nga barku i avionit të Austrian Airlines. Incidenti i djeshëm me paratë që po transferoheshin për në Vjenë, ka vendosur n

Ja çfarë nuk duhet të veshin burrat pas moshës 50-vjeçare
  • 2019-03-21

Ja çfarë nuk duhet të veshin burrat pas moshës 50-vjeçare

Nga xhinset me bel të lartë te pantallonat ushtarake Adrian Clark në Guardian rendit hapat e gabuar të njerëzve përjetësisht të rinj: nga xhinset me bel të lartë të pëlqyera nga Obama te atletet Converse. U thoni po trikove të gjata dhe golfeve.

No Pic available
  • 2019-03-20

Prestigjiozja spanjolle artikull për Tiranën

Një tjetër media e njohur ndërkombëtare i bën jehonë transformimit që ka pësuar Tirana në vitet e fundit. Pas ikonave të medias botërore si The independent, The Economist, The Guardian, Vanity Fair, FDI Magazine, Vogue, Vanity Fair, Gioia, Gambero Rosso apo Apolitical, edhe gazeta e djath

A është kjo porta e ferrit? Simbolet që tronditën shkencëtarët
  • 2019-02-15

A është kjo porta e ferrit? Simbolet që tronditën shkencëtarët

Nëse ka një portë drejt ferrit, një portë nga nëntoka e përdorur nga demonët dhe shtrigat që bënin kërcënime për njerëzimin, atëherë ajo mund të jetë në një shpellë të vogël në Midlandsin lindor. Ekspertët e trashëgimisë kanë zbuluar atë që mendohet të jetë përqendri

Bomba e merkatos, pas Ronaldos, Juventusi do edhe Salah!
  • 2019-02-12

Bomba e merkatos, pas Ronaldos, Juventusi do edhe Salah!

Mungonte vetëm zyrtarizimi dhe ai erdhi mbrëmjen e së hënës me klubin bardhezi të Juventusit që njoftoi se duke filluar nga 1 korriku i 2019-ës uellsiani Aaron Ramsey do të mbajë veshur në Torino fanellën e  Zonjës së Vjetër. Ndonëse prej kohësh ishte pranuar arritja e marrëveshje

Stuhia e pluhurit të bardhë në Britani, mediat: Shqiptarët po na vrasin me
  • 2019-01-30

Stuhia e pluhurit të bardhë në Britani, mediat: Shqiptarët po na vrasin me

Britania e Madhe është një vend i dashur me kokainën dhe lidhja me drogën ka njohur një trend të frikshëm rritje në ishull, me The Guardian që raporton se vendi përdor më shumë kokainë sesa pothuajse kudo tjetër në Evropë. “Përdorimi i kokainës po rritet”, thotë Joa

Mish i infektuar lope në Poloni, alarm në Europë përfshirë edhe Shqipërinë
  • 2019-01-27

Mish i infektuar lope në Poloni, alarm në Europë përfshirë edhe Shqipërinë

Një video që është filmuar në Poloni ka ndezur alarmin për mishin që konsumohet në të gjithë Europën, përfshirë edhe vendin tonë, pasi tregon se lopët jashtëzakonisht të sëmura janë kontrabanduar në një thertore dhe shiten pa inspektim dhe vulë veterinare. Polonia është një