Rezultate te kerkimit per termin: +Guardiola +Manchester +City

Meta: total 317 / total_found 317 / time 0.001 / keyword[0] guardiola / docs[0] 3473 / hits[0] 6823 / keyword[1] manchester / docs[1] 14096 / hits[1] 22297 / keyword[2] city / docs[2] 8455 / hits[2] 14056 /
Çmenduria e Guardiolas, 25 trofe në 10 sezone  A do e thyej rekordin e Fergusonit?
  • 2019-02-26

Çmenduria e Guardiolas, 25 trofe në 10 sezone A do e thyej rekordin e Fergusonit?

Ndeshja që u mbyll me penallti midis Chelseat dhe Manchester City në finalen e EFL Kupës, nxori fitues djelmoshat e Pep Guardiolas,  dhe për teknikun spanjoll ky ishte trofeu i 25-të i fituar në karrierë. Kupa e Ligës u shtua në sirtarin e tij. Aty me Barcelonën janë përfshirë tre titu

United ndal Liverpulin e Shaqirit, fiton Arsenali i Xhakës (Video)
  • 2019-02-24

United ndal Liverpulin e Shaqirit, fiton Arsenali i Xhakës (Video)

Manchester United i jep një asist rivalëve ndërqytetas të City-t në garën për titullin kampion, duke barazuar 0-0 me Liverpoolin në Old Trafford. The Reds pas këtij barazimi në në një fushë shumë të vështirë mbeten në krye të Premier League-s me 66 pikë, por tashmë diferenca me

Sarri i tupëruar nuk i jep dorën Guardiolës! (Video)
  • 2019-02-11

Sarri i tupëruar nuk i jep dorën Guardiolës! (Video)

Maurizio Sarri nuk ka mundur ta kapërdijë turpërimin që Manchester City i bëri Chelea-t në Etihad, duke e mposhtur me rezultatin e thellë 6-0. Në fund të sfidës, sapo gjyqtari vërshëlleu tri herë, Guardiola u nis nga kolegu i tij italian për ti dhënë dorën e ndoshta ngushëlluar pë

City triumfon me Evertonin dhe merr kreun e renditjes
  • 2019-02-07

City triumfon me Evertonin dhe merr kreun e renditjes

Manchester City arriti të triumfojë me rezultatin 0-2 në transfertën ndaj Evertonit, skuadrës tjetër të qytetit të Liverpoolit, dhe të rikthehet në vendin e parë të renditjes. Skuadra e drejtuar nga Pep Guardiola zhvilloi një ndeshje mjaft të mirë, por vuajti të gjejë golat, të cil

Shkëlqen talenti shqiptar, Manchester City gati ta shpërblejë
  • 2019-01-22

Shkëlqen talenti shqiptar, Manchester City gati ta shpërblejë

Manchester City është gati të shpërblejë me një kontratë afatgjatë portierin e ri Arijanet Muriq.Gardiani 20-vjeçar ka fituar statusin e numrit 2 të portës së Citizens pas dëmtimit të Claudio Bravos. Portieri Përfaqësuesi i Kosovës është paraqitur në Carabao Cup këtë sezon, du

Shqiptari Arijanet Muric shkëlqen sërish, buzëqesh Guardiola
  • 2019-01-10

Shqiptari Arijanet Muric shkëlqen sërish, buzëqesh Guardiola

Portieri i Kosovës, Aro Muric, ka luajtur ndeshjen më të rëndësishme deri tani në karrierë për klube me Manchester Cityn në gjysmëfinalen e parë të Kupës së Ligës angleze ndaj Burton Albion. Citizens triumfuan 9-0, duke regjistuar fitoren më të thellë në histori të gjysmëfinales

No Pic available
  • 2018-12-19

Shqiptari Muriç pret 2 penallti, kualifikon City-n në gjysmëfinale (VIDEO)

Një kualifikim nën shenjën e Arijanet Muriç. Portieri i talentuar i përfaqësues së Kosovës i aktivizuar për herë të tretë si titullar nga Pep Guardiola në Kupën e Ligës, rezultoi përcaktues për Citiziens që kaluan në fazën gjysmëfinale falë dy 11-metërshave të pritur nga 20-v