Rezultate te kerkimit per termin: +Guardiola +Mediat

Meta: total 302 / total_found 302 / time 0.002 / keyword[0] guardiola / docs[0] 3473 / hits[0] 6823 / keyword[1] mediat / docs[1] 91473 / hits[1] 109099 /
Jose Mourinho, në skenë dalin edhe gjigandët e Gjermanisë!
  • 2019-03-29

Jose Mourinho, në skenë dalin edhe gjigandët e Gjermanisë!

Janë të shumta klubet europiane që po levizin në drejtim të stolit, në kërkim të një trajneri potencial për sezonin e ardhshëm e në këtë mënyrë është i pashmangshëm fakti që kur flitet për klube që kanë projekte ambicioze të dalë në dritë emri i portugezit Jose Mourinho. M

Mediat britanike: City, 200 milionë paund për yllin e PSG-së
  • 2018-09-30

Mediat britanike: City, 200 milionë paund për yllin e PSG-së

Sipas mediave britanike, Manchester City ka vënë në shënjestër sulmuesin Kylian Mbappe, me kampionët e Anglisë që do të tentojnë të blejnë francezin në merkaton e muajit janar. Trajneri Pep Guardiola beson se 19-vjeçari do të jetë një armë më shumë për skuadrën e tij në Ligën

Pep Guardiola projekton rikthimin te Barcelona
  • 2018-09-13

Pep Guardiola projekton rikthimin te Barcelona

Guardiola një ditë do të rikthehet te Barcelona. Kjo është deklarata e vetë trajnerit katalan, i cili dëshiron të stërvitë edhe një herë ekipin B të Barçës përpara se të mbyllë karrierën e tij. 47-vjeçari u bë tranjer i ekipit B në vitin 2007, përpara se të merrte drejtimin e

Belgjika ndez merkaton, yjet e saj kushtojnë 434 mln euro
  • 2018-07-09

Belgjika ndez merkaton, yjet e saj kushtojnë 434 mln euro

A do të mjaftojë gjysmë miliardi euro për të fituar një Botëror që nuk ka çmim? Mediat e huaja, përmes vlerësimit të merkatos, zbulojnë sa vlen skuadra titullare e Belgjikës. Del një shifër aspak keq, 434 milionë euro, duke mos llogaritur këtu ata që qëndrojnë në stol. Ja rast

Iniesta mes Kinës dhe Anglisë, e duan Siti e Arsenali
  • 2018-04-24

Iniesta mes Kinës dhe Anglisë, e duan Siti e Arsenali

Kina duket të jetë destinacioni i rradhës për Andres Iniestën. Gjithsesi, çdo gjë mbetet e hapur me mesfushorin 33-vjeçar që mund edhe të dëgjojë ende oferta të tjera. Performanca e tij e fundit në Kupë përballë Sevillas e ka rikthyer sërish protagonist për këtë merkato me Manch

Tension në radhët e Bayernit të Mynihut
  • 2017-09-19

Tension në radhët e Bayernit të Mynihut

Tension në radhët e Bayernit të Mynihut. Një klimë aspak e mirë paraqitet në kampin e bavarezëve, sidomos pas deklaratave të sulmuesit Robert Lewandowski, i cili kritikoi drejtuesit e klubit për merkaton e zhvilluar dhe pjesëmarrjen e skuadrës në turnet aziatik. Deklarata që fare mirë

Historia e fshehtë, pse Barcelona do ta lërë Neymar-in të ikë
  • 2017-07-21

Historia e fshehtë, pse Barcelona do ta lërë Neymar-in të ikë

Kjo do të jetë lëvizja më e jashtëzakonshme e merkatos që kur Real Madrid-i i mori Luis Figo-n Barcelona-s në vitin 2000. Dhe viktimë sërish do të jetë klubi katalanas. Ylli brazilian Neymar bëri shumë bujë kur erdhi në Camp Nou. Ai kishte shkuar me idetë e qarta. Do të shkëlqente