Rezultate te kerkimit per termin: +Gudar +Beqiri

Total: 3
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.622Z

Reformimi i Akademisë së Shkencave, Asambleja shkresë për takim Ramës

Në kushtet kur Kryetari i Zgjedhur i Akademisë së Shkencave, Gudar Beqiri nuk është dekretuar ende nga Presidenti i Republikës, drejtimin e saje ka marrë në dorë Asambleja. Pas mbledhjes së zhvilluar më datë 31 tetor përmes një shkrese zyrtare kërkon takim me Kryeministrin Edi Rama p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.585Z

Enciklopedia, akademikët takohen në Ohër

OHER- Memorandum per mirëkuptim dhe bashkëpunim shkencor midis Shqiperise dhe Maqedonise dhe diskutim per Enciklopedine Maqedonase qe ngjalli aq shume debate e reagime. Takimi do te mbahet sot ne Ohër, ku do te mbërrijë një delegacioni i Akademisë së Shkencave të Shqipërisë (ASHASH) të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.570Z

Enciklopedia, nesër takimi mes akademikëve shqiptarë dhe maqedonas

Pritet të mbërrijë nesër në Ohër një delegacioni i Akademisë së Shkencave të Shqipërisë (ASHASH) i udhëhequr nga kryetari, Gudar Beqiraj. Delegacioni do të pritet nga kreu i Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Maq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.585Z

Enciklopedia, takohen akademikët shqiptarë dhe maqedonas

Sot pritet të mbërrijë në Ohër një delegacion i Akademisë së Shkencave të Shqipërisë (ASHASH) të udhëhequr nga kryetari, Gudar Beqiraj. Delegacioni do të pritet nga kreu i Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Maqed

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.441Z

Ekspertet Nevoja per model te ri ekonomik

Ish-ministri dhe nismetari i debatit tregon detajet e konferences qe hapet sot ne Tirane Konferenca shkencore Drejt nje modeli te ri te zhvillimit ekonomik ne Shqiperi e organizuar nga gazeta Shqip Akademia e Shkencave dhe Universiteti Mesdhetar i Shqiperise hap sot dyert e debatit te madh shume te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.459Z

Angjeli Shqiperia drejt nje modeli te ri ekonomik postranzicion

Ekonomia shqiptare ka aritur ne stacionin e saj te fundit te epokes se tranzicionit. Asaj aktualisht i nevojitet percaktimi i nje modeli te cilin duhet ta marre per baze dhe ta ndjek per vitet qe do te vijne. Ne kete forme ka prezantuar dhe midelin e tij te ri te zhvillimit ekonomik akademiku i aso

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:12.607Z

PD: Rama mashtroi për xhepistin ordiner Kosta Barjaba. Akademia e Shkencave ngrin statusin e akademikut

05-01-2013 / Gazeta 55 Partia Demokratike i kërkon kreut të PS të shpjegojë lidhjet e tij me të arrestuarin për vjedhje në SHBA, Kosta BarjabaAkademia e Shkencave ka pezulluar statusin e akademikut për Kosta Bajrabën, pas akuzave për vjedhje n&

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama