Rezultate te kerkimit per termin: +Guizhou

Total: 27
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:58.790Z

Guizhou Rehne bisedon me Lampardin

Klubi nga Superliga kineze, Guizhou Rehne ka njoftuar se ka zhvilluar bisedime për transferimin e mesfushorit të Chelseat, Frank Lampard. 34 vjeçari është në skadim të kontratës në Stamford Bridge dhe së fundmi spekulohet me kalim në Kinë ose MLS. Por, zyrtarë të Guizhou Rehnes kanë n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.262Z

Kinezët i ofrojnë 300 mijë paund në javë Mourinhos

Klubi kinez Guizhou Renhe dëshiron ta bëjë Jose Mourinhon personin më të paguar në historinë e futbollit. Trajneri i Real Madridit është duke e peshuar të ardhmen e tij në Spanjë dhe ndërsa Londra, me klubet si Chelsea dhe Tottenham,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.531Z

Kinë, 66 të vdekur nga moti i keq

66 persona kanë humbur jetë nga shirat e rrëmbyeshëm që kanë shkaktuar rrëshqitje të tokës dhe po i njëjti numër personash rezultojnë të zhdukur që prej fillimit të qershorit në jug dhe në qendër të Kinës. Përveç të tjerash, moti i keq ka shkaktuar shpërnguljen e më

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.934Z

Lind derrkuci si majmun

Një derrkuc me deformime gjenetike në fytyrën e tij ka ardhur në jetë në një fermë në provincën Zhijin Guizhou të Kinës, raporton China Reuters. Derrkuci është ndryshe nga shtatë të tjerët të lindur në të njëjtën kohë më të. Feçka e kthyer, sytë e tij mjaft të ekspozuar d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.527Z

Kinë, të paktën 66 të vdekur nga moti i keq

''Përveç të tjerash, moti i keq ka shkaktuar shpërnguljen e më shumë se 30 000 persona në dy nga pesë provincat e përfshira nga shirat e rrëmbyeshëm si Sichuan, Jiangxi, Hunan, Guizhou, Guangxi'', deklaroi agjencia e lajmeve Hsinhua. Shumica e viktimave janë regjistruar në Sichuan ku ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.581Z

Kine vdesin 12 minatore

Serish nje tragjedi ne minierat kineze. Te pakten 12 punetore kane humbur jeten dhe nje tjeter ka mbetur i plagosur per shkak te permbytjeve ne nje miniere karboni ne Guizhou ben te ditur agjencia Kina e Re. 38 minatore te tjere kane arritur te shpetojne.Agjencia shton se drejtuesit e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:28.844Z

Kinë, shpërthim në minierë, 12 viktima

Një shpërthim në një minierë karboni në Kinë ka shkaktuar vdekjen e 12 punëtorëve. Incidenti tragjik ka ndodhur në Dashan, në kontenë Pingba të provincës Guizhou. Ende nuk dihen detajet e kësaj ngjarjeje të rëndë. Minierat kineze kanë shumë probleme sigurie edhe pse zyrtarët jan

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama