Rezultate te kerkimit per termin: +Guniea

Meta: total 6 / total_found 6 / time 0.000 / keyword[0] guniea / docs[0] 6 / hits[0] 6 /
No Pic available
  • 2017-06-12

Kurkuma, erëza që shëron 150 sëmundje

Kurkuma është një ndër erëzat më të mira, e njohur në të gjithë botën për cilësitë mjekësore që mbart dhe kjo gjë është zbuluar gjatë kalimit të kohës ndër vite, gjithashtu është vënë re që ndikon fuqishëm kundër inflamacioni. Kurkuma (Curcuma longa) përmban kurku

Shqiptarët sa duhanpirës! Të katërtët në Europë
  • 2017-02-08

Shqiptarët sa duhanpirës! Të katërtët në Europë

Që shqiptarët janë një popull duhanpirës, dhe nuk heqin dorë nga vesi, edhe pse ai po bëhet gjithnjë më i shtrenjtë, këtë e konfirmojnë tashmë edhe statistikat krahasuese në nivel europian. Sipas një vëzhgimi të Project Sun, të kryer nga firma audituese KPMG, Shqipëria renditet n

Pas puçit, përpjekje për formimin e qeverisë në Guinea-Bissau
  • 2012-04-15

Pas puçit, përpjekje për formimin e qeverisë në Guinea-Bissau

Partitë politike në Guinea Bissau janë takuar në përpjekje për të arritur një marrëveshje për qeverinë e unitetit kombëtar, pas grushtit të shtetit që ndodhi të enjten, i cili ndërpreu votimet presidenciale dhe nxiti rifillimin e trazirave në këtë vend të Afrikës Perëndimore.N

Guinea në favor të pavarësisë së Kosovës
  • 2010-09-02

Guinea në favor të pavarësisë së Kosovës

New York – 2 shtator - Vendi i largët i Afrikës Perëndimore, Guniea, është shprehur në favor të pavarësisë së Kosovës. Ambasadori i këtij vendi, i akredituar së fundi në OKB, pas takimit me Sekretarin e Përgjitshëm të OKB-së, Ban Ki Moon, ka thënë se politika e jashtme e ve

No Pic available
  • 2010-05-05

Halim Budo: “SHBA-Rusi do të nisin Luftën e Tretë Botërore”

Autori i Lajmit: Androkli DraloNju-Jork, 13 nëntor 1968 – Asambleja e Përgjithshme përfundoi sot një debat për politikën e përgjithshme që u hap një muaj më parë, por që rezultoi një nga më të qetët e historisë, këtu, në sallën e OKB-së në Nju-Jork. Sekretari amerikan i Shtet

Boterori, Bolivia mund Brazilin
  • 2009-10-12

Boterori, Bolivia mund Brazilin

Bolivia i ka marre nje fitore te cmuar 2-1 Brazilit ne ndeshjen e vlefshme per kualifikimin e boterorit 2010 qe do te luhet ne Afriken e Jugut. Per bolivianet kane shenuar Olivares dhe Martins, ndersa Nilmar ka zvogeluar avantazhin me ane te nje goli ne minuten e 70-te. Nje sukes ky qe i