Rezultate te kerkimit per termin: +Gurali +Brahimllari

Meta: total 277 / total_found 277 / time 0.000 / keyword[0] gurali / docs[0] 384 / hits[0] 492 / keyword[1] brahimllari / docs[1] 448 / hits[1] 635 /
Gjyqtarë e prokurorë të njohur, kush janë kandidatët për anëtarë të KED
  • 2017-12-07

Gjyqtarë e prokurorë të njohur, kush janë kandidatët për anëtarë të KED

TIRANE- Ndërsa nesër më 7 dhjetor pritet të hidhet shorti për të zgjedhur anëtarët e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi publikohen emrat e kandidatëve nga institucionet kryesore të drejtësisë, Gjykata e lartë, Gjykata Kushtetuese, Gjykata e Apelit dhe Gjykata Administrative s

No Pic available
  • 2017-01-27

Hidhet shorti, zgjidhen 9 emrat e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi

Hidhet  shorti për të zgjedhur anëtarët e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi.  Vladimir Kristo nga Gjykata Kushtetuese Besnik Imeraj nga Gjykata Kushtetuese Mirela Fana  nga Gjykata e Lartë Rovena Gashi  nga Prokuroria e Pergjithshme Brikena Ukperaj, Lubonja nga Gjykata

No Pic available
  • 2017-01-25

Të premten shorti: Emrat e 52 kandidatëve për KED

Plot 52 është numri i kandidatëve për të qënë anëtarë të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi. Zyra e Kuvendit bën të ditur se katër institucione, Gjykata Kushtetuese, Gjykata e Lartë, Këshilli i Lartë i Drejtësisë dhe Prokuroria e Përgjithshme kanë dorëzuar propozimet e

No Pic available
  • 2016-12-29

EMRAT/ Vettingu, këta janë 60 gjyqtarët e parë që do kontrollohen

Javët dhe muajit e parë të vitit 2017 do të shënjohen nga identifikimi, dokumentimi dhe më pas nga largimi i gjyqtarëve dhe prokurorëve të korruptuar nga sistemi i drejtësisë. Nuk ka një afat të përcaktuar për nisjen dhe përfundimin e procesit të Vetingut, por ligji ka parashikuar g

EMRAT/ 60 gjyqtarë e parë që do kontrollohen nga vetting-u
  • 2016-12-29

EMRAT/ 60 gjyqtarë e parë që do kontrollohen nga vetting-u

Javët dhe muajit e parë të vitit 2017 do të shënjohen nga identifikimi, dokumentimi dhe më pas nga largimi i gjyqtarëve dhe prokurorëve të korruptuar nga sistemi i drejtësisë. Nuk ka një afat të përcaktuar për nisjen dhe përfundimin e procesit të Vetingut, por ligji ka parashiku

Nga Gjin Gjoni te Sinojmeri; lista e 10 gjyqtarëve më të kamur në Shqipëri
  • 2016-12-28

Nga Gjin Gjoni te Sinojmeri; lista e 10 gjyqtarëve më të kamur në Shqipëri

Tetë gjyqtarë të Apelit të Tiranës dhe dy gjyqtarë të Apelit në Vlorë zotërojnë së bashku rreth 800 milionë lekë pasuri të deklaruar ose më shumë se gjysmën e pasurisë së të gjithë gjyqtarëve të Apelit në vend. Dhjetë gjyqtarët e top-listës numërojnë 12 kompani bizn

No Pic available
  • 2016-12-22

Këta janë gjyqtarët më të pasur në Shqipëri, por pasuria e tyre e pajustifikuar nga pagat

Zëri i Amerikës, në bashkëpunim me rrjetin investigativ BIRN, i hedh një vështrim pasurisë së gjyqtarëve të apelit, duke e krahasuar atë me të ardhurat e tyre nga pagat. Pasuria e deklaruar e gjyqtarëve të Apelit rezulton të jetë pesëfishuar në dhjetëvjeçarin e fundit, duke arrit