Rezultate te kerkimit per termin: +Guri +Madhi

Total: 286
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.141Z

Korça nderon “Piktorin e Popullit” Guri Madhi

Petrika GROSI Këto ditë është çelur në qytetin e Korçës ekspozita e zhvilluar me rastin e 10-vjetorit të ndarjes nga jeta të piktorit Guri Madhi në galerinë që mban të njëjtin emër. Kompozimet me subjekte kryesisht nga lufta për Çlirimin e atdheut, portrete luftëtarësh të Rilin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.419Z

Korçë, grabiten 60 piktura në galerinë Guri Madhi

Korçë- 60 piktura janë grabitur nga Galeria e Artëve Guri Madhi në qytetin e Korçës teksa nuk ka një destinacion apo të dyshuar se ku mund të kenë përfunduar ato.Ndërkohë mësohet se gjysma e këtyre vepave të çmuara artistike shqipatre i përkasin piktorit Vangjush Mio.Bëhet me dij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:00.405Z

Guri Madhi, narcizmi i diktatures ne pikture

09/01/2005   Opusi i Guri Madhit... Një monografi mbi jetën dhe veprën e "Piktorit të Popullit", Guri Madhi, prezanton për lexuesit dhe artdashësit artisti Abaz Hado dhe shtëpia botuese "Ombra GVG" "Njeriu i rraskapitur nga lodhja trupore dhe shpirtërore, rropatjet e kohës dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:08.135Z

Skandali me 64 pikturat e galerise se arteve Guri Madhi

Ne gjykatën e Korçës nisi gjyqi për  skandalin e 64 pikturave të zhdukura në galerinë e arteve "Guri Madhi".  Te pandehurit ish drejtori i galerisë Vladimir Topi dhe ish përgjegjësi, Sotiraq Xega akuzohen për shpërdori

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.475Z

In memoriam Guri Madhit

Piktori i njohur, Guri Madhi, i cili mbush 20 vjet që është ndarë nga jeta, do të përkujtohet në datën 20 qershor në galerinë “Guri Madhi” të qytetit të Korçës, në ekspozitën përkujtimore “...u bë kohë që s’jemi parë”, organizuar nga “European forum al”. Ideatori i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:46.755Z

Korçë, vijon gjyqi për zhdukjen e pikurave nga galeria “Guri Madhi”

KORCE - Gjyqi për zhdukjen e 61 pikturave nga galeria e arteve “Guri Madhi” në Korçë, ndaj të ish-përgjegjësit të galerisë Sotiraq Xega ka vijuar sot me paraqitjen e provave nga ana e organit të akuzës. Prokurori i çështjes, Elson Sadikaj ka pohuar para gjykatës se nga heti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.889Z

Përkujtohet “Frymëzimi i Parë” i Guri Madhit

“Frymëzimi i Parë” quhet ekspozita me punime grafike dhe piktura ne letër nga piktori i popullit Guri Madhi, e cila vjen e mundësuar nga Tirana Busines University, e që u prezantua dje në ora 18:30 në ambjentet e këtij institucioni.Tirana Busines u

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama