Rezultate te kerkimit per termin: +Guri

Meta: total 1000 / total_found 5807 / time 0.003 / keyword[0] guri / docs[0] 5807 / hits[0] 8542 /
No Pic available
  • 2017-06-22

Meta i qëndron deklaratës së armatosjes së popullit

Vetëm tre ditë para zgjedhjeve, ish-kreu i LSI-së, njëherësh dhe Presidenti i zgjedhur Ilir Meta vjen mbrëmjen e sotme në një intervistë për emisionin Arena në RTV Ora News me gazetarin Dritan Hila. Pjese nga intervista Hila: Nuk është pak e ekzagjeruar thirrja që bëtë për armë pas

Ulet çmimi i biletave të autobusit për ish-komunat
  • 2017-06-16

Ulet çmimi i biletave të autobusit për ish-komunat

Sot nga Farka, kryebashkiaku Veliaj dha një lajm të mirë edhe për banorët që jetojnë në ish-komuna, të cilët përfitojnë nga ulja e çmimit të biletave të autobusit. Ai deklaroi se falë negociatave me kompanitë e transportit publik, është arritur ulja më e madhe e çmimit të bilet

No Pic available
  • 2017-06-14

Mirditë, 7 besëtarët e Lajthizës, monument për dëshmorët e atdheut vrarë nga serbët

Guri i Besës quhet monumenti përkujtimor vendosur në Reps të Mirditës për shtatë besëtarët e Lajthizës, dëshmorët e atdheut që dhanë jetë në krah të Ded Gjo Lulit, duke luftuar për mbrotjen e trojeve shqiptare. Ceremonia përkujtoi besnikërinë e këtyre burrave ndaj çështjes sh

No Pic available
  • 2017-06-13

Idrizi: Guri çam te Skënderbej sdo jetë për shumë kohë atje

Kreu i PDIU-së Shpëtim Idrizi iu përgjigj edhe publikisht ankesës së ambasadores greke në Tiranë mbi praninë e një guri nga Çamëria në sheshin e rindërtuar së fundmi, atë Skënderbej. Gjatë një takimi elektoral në Tiranë, Idrizi u tha mbështetësve se ai gurë nuk do të jetë p

No Pic available
  • 2017-06-09

Çamët në mes dhunës së ushtrisë greke dhe dhunës së diktaturës në Shqipëri

Nga Kosovare Krasniqi                                (Në romanet e Arben Kondit) Trojet shqiptare u shpërbënë në vitin 1913, kur Traktati famëkeq i Londrës, ndër pjesët tjera shkëputi edhe Thesprotinë e lashtë. Shqiptarët pas gjithë atyre shekuj luftërash

Veliaj: Kemi dhjetëfishuar gjelbërimin në Sheshin Skënderbej
  • 2017-06-09

Veliaj: Kemi dhjetëfishuar gjelbërimin në Sheshin Skënderbej

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj deklaroi nga Njësia 5 se brenda 10 muajve punë Sheshi Skënderbej është transformuar në një nga hapësirat më të mëdha të gjelbra në qytet. Pavarësisht kritikave, Veliaj deklaroi se realiteti është krejt tjetër ku numri i pemëve dhe i bim

No Pic available
  • 2017-06-08

Në kërkim të kanabisit, policia kalon në sitë fshatrat e Shkodrës

Policia e Shkodrës, Plan Operacional për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e kultivimit dhe trafikimit të lëndëve narkotike. Policia e Shkodrës ka nisur sot monitorimin nga ajri me anë të helikopterit, për kontrollin e territorit. Krahas monitorimit nga ajri, vijon kontrolli i imtësis