Rezultate te kerkimit per termin: +Gurthi

Meta: total 66 / total_found 66 / time 0.000 / keyword[0] gurthi / docs[0] 66 / hits[0] 91 /
Dënimet për ish-punonjësit e Bankës, Prokuroria apelon vendimin
  • 2015-02-21

Dënimet për ish-punonjësit e Bankës, Prokuroria apelon vendimin

Prokuroria e Tiranës ka apeluar vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë që dy ditë më parë vendosi dënimet për 10 ish-punonjësit e Bankës së Shqipërisë , të cilët akuzohen për shpërdorim detyre me pasojë vjedhjen e 713 milionë lekëve nga Ardian Bitraj. Ai po gjykohet në nj

Vjedhja e thesarit, 11 vite burg punonjësve
  • 2015-02-20

Vjedhja e thesarit, 11 vite burg punonjësve

Gjykata e Tiranës dha vendimin për 10 ish-punonjësit e Bankës së Shqipërisë, duke i dënuar në total me 11 vjet e 2 muaj heqje lirie. Gjyqtari Martin Deda, pasi dëgjoi prokurorin dhe avokatët mbrojtës, i shpalli fajtore të 10 të pandehurit, për akuzën e "shpërdorimit të detyrës".

No Pic available
  • 2015-02-19

Vjedhja në BSH, ish punonjësit e bankës dënohen jo më shumë se 18 muaj burg

Gjykata e Tiranës dha sot masën e dënimit për 10 ish- punonjësit e Bankës së Shqipërisë të cilët u arrestuan pas vjedhjes së 713 milionë lekëve nga Banka e Shqipërisë. Gjithsej ish punonjësit e akuzuar për shpërdorim detyre të cilat quan si pasojë vjedhjen e 713 milionëve lekë

Vjedhja e thesarit/ Gjykata jep vendimin për 10 nga të akuzuarit
  • 2015-02-19

Vjedhja e thesarit/ Gjykata jep vendimin për 10 nga të akuzuarit

Gjykata e Tiranës  ka dhënë vendimin ndaj 10 ish-zyrtarët e Bankës së Shqipërisë duke i shpallur ata fajtorë dhe duke i dënuar me burg. Në këtë mënyrë u mbyll gjykimi në shkallën e parë të Gjykatës së Lartë për 10 personat të cilët ishin nën akuzën për shpërdorim de

Vjedhja në Bankën e Shqipërisë, dënohen 8 të arrestuar
  • 2015-02-19

Vjedhja në Bankën e Shqipërisë, dënohen 8 të arrestuar

Tiranë - Gjykata e Tiranës ka dhënë sot masën e dënimit për shumicën prej të arrestuarve në Bankën e Shqipërisë në kuadër të skandalit të vjedhjes së 713 milionë lekëve. Dënimi më i lartë është me 3 vite burg. Ata përfituan uljen e masës së dënimit me 1/3-n për shkak

Vjedhja ne BSh denohen 9 ish-punonjesit e akuzuar se nuk kryen detyren
  • 2015-02-19

Vjedhja ne BSh denohen 9 ish-punonjesit e akuzuar se nuk kryen detyren

PUBLICITET Tirane 19 shkurt 2015 NOAal- Gjykata e Tiranes ka dhene denimin per dhjete ish-punonjes se Bankes se Shqiperise te akuzuar se me veprimet apo mosveprimet e tyre kane mundesuar vjedhjen e 713 milione lekevebr br Denimet e dhena variojne me pak se 3 vite burg ku vetem per

No Pic available
  • 2014-12-26

Vitin tjeter vendimi per 10 ish-zyrtaret e BSH-se

SSSAbrASS brbrVendimi per 10 ish-zyrtaret e Bankes se Shqiperise te perfshire ne skandalin e vjedhjes se 713 milione lekeve ne Thesarin e Shtetit pritet te jepet vitin e ardhshem Gjykata e Tiranes shtyu per me 22 janar te vitit 2015 seancen e radhes ndaj 10 te akuzuarve per shperdorim detyrebrbr b