Rezultate te kerkimit per termin: +Gustav +Majer

Meta: total 25 / total_found 25 / time 0.000 / keyword[0] gustav / docs[0] 353 / hits[0] 544 / keyword[1] majer / docs[1] 151 / hits[1] 225 /
Mjeda, mes teologjisë dhe vargjeve të zemrës
  • 2016-12-13

Mjeda, mes teologjisë dhe vargjeve të zemrës

150 vjetori i Ndre Mjedës kremtohet në Biblotekën Kombëtare Biblioteka Kombëtare e Shqipërisë, zhvilloi të martën, më 13 dhjetor, aktivitetin kremtues në 150-vjetorin e lindjes së poetit të shquar Ndre Mjedja, me pjesëmarrjen e Ministres së Kulturës, Mirela Kumbaro-Furxhi, të ftuari

No Pic available
  • 2016-08-07

MJEDA, JO FISHTA!

Rubrika/Në gjuhën tonë të bukur: shqip 1.Në internet qarkullon një video e shkurtë atdhetare, me citime të Ismail Qemalit, Mitrush Kutelit, Sami Frashërit, "Fishtës" dhe Naimit. Kjo video nuk është e re. Siç thuhet, është shfaqur edhe nëpër ekrane, është përdorur në ndo

Në Prishtinë sot pa rrymë Hajvalia, nesër lagje të tjera
  • 2016-02-14

Në Prishtinë sot pa rrymë Hajvalia, nesër lagje të tjera

Fshatrat dhe lagjet e Prishtinës sot do të kenë ndërprerje të energjisë elektrike për shkak të realizimit të punimeve të planifikuara. Fshati që do të mbetet pa energji elektrike, pothuajse tërë ditën është Hajvalia

Prishtinë, nesër me reduktime
  • 2015-03-06

Prishtinë, nesër me reduktime

KEDS njofton se nesër (e shtunë, 7 mars), prej orës 11:00 deri në orën 11:30, pa furnizim me energji elektrike do të mbesin rrugët: “I. Banushi”, “Elena Gjika” dhe Shtëpia e Pleqve. Ndërsa, prej orës 11:30 deri në or&eum

Gjysma e Prishtinës nesër pa rrymë
  • 2015-03-06

Gjysma e Prishtinës nesër pa rrymë

Kompania për furnizim dhe shpërndarje të energjisë elektrike (KEDS) njofton se të shtunën prej orës 11:00 deri në orën 11:30, pa furnizim me energji elektrike do të mbesin rrugët: "I. Banushi", "Elena Gjika" dhe Shtëpia e Pleqve. Ndërsa, prej orës 11:30 deri në orën 12:00, pa energj

KEDS njofton se disa lagje të Prishtinës s’do të ketë rrymë dy orë
  • 2015-02-10

KEDS njofton se disa lagje të Prishtinës s’do të ketë rrymë dy orë

KEDS njofton se kohë më parë është dëmtuar kablli në njërën dalje dhe me qëllim të rregullimit të plotësishëm të saj, respektivisht të kabllit të dëmtuar të kësaj daljeje, sot nga ora 13:00 deri n&eum

No Pic available
  • 2014-07-14

Të huajt: Vetëm shqiptarët janë pasardhës të ilirëve

Më poshtë janë citime të studiuesve të shquar, por edhe të strategëve të popujve të ndryshëm për shqiptarët dhe origjinën e tyre ilire. Vetë citimet e tyre, tregojnë se origjina e shqiptarëve është nga raca ili