Rezultate te kerkimit per termin: +Gut

Meta: total 40 / total_found 40 / time 0.000 / keyword[0] gut / docs[0] 40 / hits[0] 47 /
No Pic available
  • 2017-05-25

Përsëri për virgjëreshat e maleve, tashmë në një kohë moderne

Një roman i ri i Emmanuelle Favier për Shqipërinë Luan Rama Ishim takuar shpesh me Emmanuelle Favier pranë shtëpisë së saj, në Place Flora-Tristan. Një vajzë e gjatë, simpatike, me një fytyrë të ëmbël normande dhe sy blu. Donte të shkruante për virgjëreshat e përbetuara shqipta

No Pic available
  • 2017-04-12

Divorci nga burri e bëri që të dalë nudo nga gëzimi

Dita më e lumtur e jetës time. Jam më në fund e divorcuar. Unë po vrapoj lakuriq rreth oborrit tim duke festuar, ka shkruajtur Jodie Marsh në një postim në Instagram. Pamjet ku dukej duke kërcyer nudo i ka postuar në llogarinë e saj personale, të shoqëruar me një nënshkrim ku përshk

INTERVISTA/ Klara Buda në Francë, me raki shqiptare të Mitrush Kutelit
  • 2017-02-04

INTERVISTA/ Klara Buda në Francë, me raki shqiptare të Mitrush Kutelit

Intervistë me shkrimtaren dhe gazetaren e mirënjohur Klara Buda Bisedoi: Raimonda MOISIU Shkrimtarja, gazetarja dhe esseist-ja, Klara Buda është një emër fort i njohur në botën shqiptare, e cila jeton dhe punon mes Parisit dhe New York-ut. Më një përvojë të konsoliduar e mbresëlënës

No Pic available
  • 2016-08-27

Fëmijët e luftës, fëmijët e paqes

Nga Veli Stafa Fëmijët e luftës. Por edhe fëmijët e paqes. Gjithmonë viktima të çmendurisë së më të rriturve, egoizmit të tyre të shfrenuar, cinizmit të tyre, skizofrenisë dhe kriminalitetit të tyre të pashoq edhe në botën e egër, botën e pyllit. Fatkeqësisht historia është

Nuk mund të vendoste cilin qen të shpëtonte, blen strehën e kafshëve
  • 2016-03-04

Nuk mund të vendoste cilin qen të shpëtonte, blen strehën e kafshëve

Danielle Eden dhe Rob Scheinberg, një çift i martuar kanë vizituar qëndra kafshësh kudo në botë për të shpëtuar qentë në nevojë. Ata madje kanë hapur strehën e tyre të shpëtimit të qenve, Dog tales në King City, Kanada. Por në janar të këtij viti, Danielle vizitoi nëj strehë

Lista e plotë e nominimeve për Oscar
  • 2016-02-28

Lista e plotë e nominimeve për Oscar

Mesnatën e kësaj të diele (duke u gdhirë e hëna) zhvillohet ceremonia e ndarjes së çmimeve Oscar. Academy Awards ka kohë që ka publikuar listën e të nominuarve në evenimentin më të madh të kinematografisë. Filmi &ldquo

No Pic available
  • 2016-01-31

INTERVISTA/ Dr. Elda Sinani, historia e një shembulli suksesi në SHBA

Intervistë me Dr. Elda Sinani, veprimtare e mirënjohur në komunitetin shqiptaro-amerikan Dr. Elda Sinani është një figurë qendrore dhe me reputacion, më në zë të diasporës shqiptare, histori suksesi gjatë këtyre viteve të fundit jo vetëm për rolin e saj atdhetar e patriotik në kom