Rezultate te kerkimit per termin: +Guvernatori +Fullani

Meta: total 1000 / total_found 3150 / time 0.024 / keyword[0] guvernatori / docs[0] 7380 / hits[0] 12353 / keyword[1] fullani / docs[1] 4834 / hits[1] 12965 /
E pabesueshme/ Ardian Fullani rikthehet sërish në sistemin bankar
  • 2019-02-07

E pabesueshme/ Ardian Fullani rikthehet sërish në sistemin bankar

Një histori hollivudaine duket të jetë ajo e Ardian Fullanit, ish-Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, i cili u arrestua pak vite më parë për zhdukjen e 713 milionë lekëve. Duket se arrestimi nuk ka ndikuar aspak në karrierën e Fullanit, pasi ai nga sot do të jetë 1 nga 11 anëtar

Fullani/ Nga qelia në Shqipëri, anëtar bordi i Bankës Qendrore të Malit të Zi
  • 2019-02-06

Fullani/ Nga qelia në Shqipëri, anëtar bordi i Bankës Qendrore të Malit të Zi

Një histori hollivudaine duket të jetë ajo e Ardian Fullanit, ish-Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, i cili u arrestua pak vite më parë për zhdukjen e 713 milionë lekëve. Duket se arrestimi nuk ka ndikuar aspak në karrierën e Fullanit, pasi ai nga sot do të jetë 1 nga 11 anëtar

Flet drejtori Andi Ballta: ABI Bank, investimi më i madh amerikan në Shqipëri
  • 2019-02-04

Flet drejtori Andi Ballta: ABI Bank, investimi më i madh amerikan në Shqipëri

ABI Bank ka qenë kryefjala e diskursit politik të drejtuesve më të lartë të opozitës në akuzat që kanë hedhur në drejtim të kryeministrit Edi Rama gjatë javës që lamë pas. Lidhja e kësaj banke me Linda Ramën, bashkëshorten e kryeministrit, ka qenë gjithmonë objekt sulmesh nga PD

No Pic available
  • 2017-10-31

Myftaraj: Vjedhja qeveritare e parave të kredive për fermerët

Emisioni Ju flet Moska i Kastriot Myftaraj ju rikthye edhe njëherë çështjes së trajtuar më parë prej tij, Shoqërisë së Parë Financiare të Zhvillimit. Myftaraj denoncoi jo vetëm emërimet terësisht politike në këtë institucion shtetëror, por dhe gjendjen alarmante në të cilën ndo

FOTO: Hotel Dajtit do ti rikthehet madhështia dhe një histori e shkurtër
  • 2017-06-10

FOTO: Hotel Dajtit do ti rikthehet madhështia dhe një histori e shkurtër

Hotel Dajti do ti nënshtrohet rikonstruksionit dhe kësaj godine do ti kthehet madhështia e dikurshme. Do të duhen tre vite për rikonstruksionin e Hotel Dajtit, që do të përdoret si ambient për ushtrimin e aktivitetit për punonjësit e Bankës së Shqipërisë, e cila e ka në pronësi. Ho

Fytyra e re e Hotel Dajtit, publikohen fotot, puna nis së shpejti
  • 2017-06-09

Fytyra e re e Hotel Dajtit, publikohen fotot, puna nis së shpejti

Puna për rikonstruksionin e godinës së Hotel Dajtit do të nisë së shpejti, ndërsa Banka e Shqipërisë ka publikuar foto sesi do të jetë imazhi i kësaj godinë embleme për kryeqytetin. E ndërsa punimet do të zgjasin 3 vjet, asnjë detaj nuk bëhet publik nga Banka e Shqipërisë për ko

No Pic available
  • 2017-04-04

Vjedhja e 713 milion lekëve në Bankën e Shqipërisë, dënohet ish-kryeinspektorja

Ish-inspektorja e Përgjithshme e Bankës së Shqipërisë, Elivar Golemi, është shpallur fajtore nga Gjykata e Tiranës për shpërdorim detyre. Ajo u akuzua për këtë krim pas skandalit të vjedhjes së 713 milion lekëve nga arkat e Bankës së Shqipërisë në vitin 2014. Prokuroria kërkoi