Rezultate te kerkimit per termin: +Guvernatori

Meta: total 1000 / total_found 7195 / time 0.003 / keyword[0] guvernatori / docs[0] 7195 / hits[0] 12086 /
Sejko në Mal të Zi, në samitin e guvernatorëve të Ballkanit
  • 2017-06-16

Sejko në Mal të Zi, në samitin e guvernatorëve të Ballkanit

Në datën 16 qershor 2017, Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, z. Gent Sejko mori pjesë në samitin vjetor të vendeve të rajonit të mbajtur në Becic, Mal i Zi. Në këtë samit, pjesëmarrës ishin guvernatorët e bankave qendrore të Malit të Zi, Maqedonisë, Bosnje-Hercegovinës, Kroaci

FOTO: Hotel Dajtit do ti rikthehet madhështia dhe një histori e shkurtër
  • 2017-06-10

FOTO: Hotel Dajtit do ti rikthehet madhështia dhe një histori e shkurtër

Hotel Dajti do ti nënshtrohet rikonstruksionit dhe kësaj godine do ti kthehet madhështia e dikurshme. Do të duhen tre vite për rikonstruksionin e Hotel Dajtit, që do të përdoret si ambient për ushtrimin e aktivitetit për punonjësit e Bankës së Shqipërisë, e cila e ka në pronësi. Ho

Fytyra e re e Hotel Dajtit, publikohen fotot, puna nis së shpejti
  • 2017-06-09

Fytyra e re e Hotel Dajtit, publikohen fotot, puna nis së shpejti

Puna për rikonstruksionin e godinës së Hotel Dajtit do të nisë së shpejti, ndërsa Banka e Shqipërisë ka publikuar foto sesi do të jetë imazhi i kësaj godinë embleme për kryeqytetin. E ndërsa punimet do të zgjasin 3 vjet, asnjë detaj nuk bëhet publik nga Banka e Shqipërisë për ko

Nishani shtron iftar, vlerëson kontributin historik të Komunitetit Mysliman
  • 2017-06-08

Nishani shtron iftar, vlerëson kontributin historik të Komunitetit Mysliman

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani dhe Zonja e Parë Odeta Nishani shtruan një darkë iftari në Pallatin e Brigadave, me rastin e Muajit të Madhërishëm të Ramazanit. Të pranishëm në këtë Iftar ishin Kryetari i Komunitetit Mysliman, Skënder Bruçaj, Kryegjyshi Botëror Baba Mondi, dr

Trump: Christopher A. Wray do jetë shefi i ri i FBI-së
  • 2017-06-07

Trump: Christopher A. Wray do jetë shefi i ri i FBI-së

Do të emëroj Christopher A. Wray, një person i pastër dhe i ndershëm, si drejtor të ri të FBI-së. Lajmi bëhet i ditur nga presidenti amerikan Donald Trump, në një postim në Twitter. Wray, në Departamentin e Drejtësisë nën drejtimin e presidentit George W. Bush nga 2002 në 2005, ka

No Pic available
  • 2017-06-05

Sejko për Reuters: Euro do kalojë në plan të dytë

“Banka qendrore e Shqipërisë dëshiron të frenojë përdorimin e euros, në mënyrë që politika e saj monetare të funksionojë më mirë dhe të mbrojë sistemin e saj bankar nga goditjet e kursit të këmbimit”, tha guvernatori i Bankës, në një intervistë dhënë për Benet Ko

Klima, Schwarzenegger: Trump smund të shkatërrojë të ardhmen
  • 2017-06-03

Klima, Schwarzenegger: Trump smund të shkatërrojë të ardhmen

Ish-guvernatori i Kalifornisë, Arnold Schwarzenegger, i dërgoi një video-mesazh presidentit amerikan Donald Trump kundër vendimit të Shtëpisë së Bardhë për të mos marrë pjesë në marrëveshjen e Parisit për klimën. Një njeri i vetëm nuk mund të shkatërrojë të ardhmen tonë, tho