Rezultate te kerkimit per termin: +Guvernatorin

Total: 2110
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:56.336Z

Këshilli Mbikëqyrës i BSH shkarkon Guvernatorin Fullani

Keshilli Mbikëqyrës i Bankes se Shqiperise shkarkoi Guvernatorin Ardian Fullani gjate mbledhjes se jashtezakonshme. Postin e tij tani do e mbaje zevendesguvernatorja Elisabeta Gjoni. Propozimi per shkarkimin e Fullanit tani do i shkoje Kuvendit. Fullani u arrestua nje dite me pare pas skandalit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:00.314Z

Rama me Guvernatorin e Hong-Kongut: Të rriten shkëmbimet tregtare

Kryeministri Edi Rama u prit sot në rezidencën e qeverisë nga Guvernatori i Hong-Kongut, Leung Chun-Ying. Kryeministri Rama pasi falënderoi Guvernatorin për mikpritjen dhe organizimin e shkëlqyer të aktiviteteve, theksoi nevojën e rritjes se shkëmbimeve tregtare. Duke nënvizuar bukuritë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:57.021Z

Ruci Parlamenti te shkarkoje Guvernatorin

e Shtune 13 Shtator 20141009 am Kryetari i Grupit Parlamentar te Partise Socialiste Gramoz Ruci kerkoi votimin sa me shpejt ne Kuvend te shkarkimit te Guvernatorit te Bankes se Shqiperise pas propozimit nga Keshilli Mbikeqyres i saj Parlamenti duhet te mblidhet sa me shpejt dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.335Z

Kryetarja e SRB, takim me Guvernatorin Sejko

Vizita Kryetarja e Bordit të Vetëm të Zgjidhjes (SRB), Elke Konig takohet me Guvernatorin Gent Sejko. Takimi u zhvillua me ftesën e Sejkos në kuadër të procesit të nisur nga BSH për rishikimin e kuadrit ligjor ekzistues, me synim përafrimin e tij me standardet e BE. Guvernatori bëri një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.324Z

Apeli shpall te pafajshem ish- Guvernatorin Fullani

Foto arkiv PUBLICITET Tirane 23 dhjetor 2015 NOAal- Gjykata e Apelit ka lene ne fuqi ate te shkalles se pare duke e deklaruar te pafajshem ish-Guvernatorin e Bankes se Shqiperise Ardian Fullanibr br Ne seancen e sotme u dha pafajesi pas ankimimit te Prokurorise e cila ker

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.742Z

Pas protestave, Asad shkarkon guvernatorin e Hamës

Presidenti sirian Bashar Assad ka shkarkuar guvernatorin e një qyteti kryesor, në përpjekje për të shuar kryengritjen kundër regjimit të tij. Agjencia shtetërore e lajmeve, SANA, tha se Asadi ka shkarkuar guvernatorin e Hamës. Në deklaratë nuk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:03.086Z

Nishani nis negociatat për guvernatorin e ri

Tiranë - Presidenti Bujar Nishani nuk do të presë kandidatura nga Kryeministri Edi Rama për Guvernator të Bankës së Shqipërisë, por do t'i paraqesë qeverisë dhe opozitës një listë me emra për të përzgjedhur kandidatin më të përshtatshëm. Dy ditë pasi kreu i ekzekutivit la të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama