Rezultate te kerkimit per termin: +Guvernatorin

Meta: total 1000 / total_found 2120 / time 0.001 / keyword[0] guvernatorin / docs[0] 2120 / hits[0] 2737 /
Deklaratat e Metës/ Ish-deputeti: Do tronditet bursa politike e Tiranës
  • 2019-03-21

Deklaratat e Metës/ Ish-deputeti: Do tronditet bursa politike e Tiranës

Përparim Spahiu, ish-deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, e ka cilësuar deklaratën e Presidentit Ilir Meta si një paralajmërim për atë që do të ndodhë me politikën shqiptare. Duke e krahasuar me ish-Guvernatorin e Bankës Qendrore të SHBA, Spahiu tha se Meta dha mesazhe të for

No Pic available
  • 2019-03-03

Zherar de Nerval dhe pashai shqiptar i Akrës

Luan Rama Duke lexuar për jetën romaneske të autorit të romanit « Konti i Monte Kristo », Alexandre Dumas, kisha ndeshur dhe një shënim të tij për vdekjen e poetit të famshëm Gerard de Nerval, të cilin ai dhe gjithë gjenerata e shkrimtarëve bashkëkohës e çmonin shumë. Në të ai s

E pabesueshme/ Ardian Fullani rikthehet sërish në sistemin bankar
  • 2019-02-07

E pabesueshme/ Ardian Fullani rikthehet sërish në sistemin bankar

Një histori hollivudaine duket të jetë ajo e Ardian Fullanit, ish-Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, i cili u arrestua pak vite më parë për zhdukjen e 713 milionë lekëve. Duket se arrestimi nuk ka ndikuar aspak në karrierën e Fullanit, pasi ai nga sot do të jetë 1 nga 11 anëtar

Fullani/ Nga qelia në Shqipëri, anëtar bordi i Bankës Qendrore të Malit të Zi
  • 2019-02-06

Fullani/ Nga qelia në Shqipëri, anëtar bordi i Bankës Qendrore të Malit të Zi

Një histori hollivudaine duket të jetë ajo e Ardian Fullanit, ish-Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, i cili u arrestua pak vite më parë për zhdukjen e 713 milionë lekëve. Duket se arrestimi nuk ka ndikuar aspak në karrierën e Fullanit, pasi ai nga sot do të jetë 1 nga 11 anëtar

No Pic available
  • 2018-11-26

Shembja e vilave të mafias, Salvini merr vetë drejtimin e fadromës (VIDEO)

Angazhimi i shtetit italian për goditjen e mafias është serioz dhe shembja e 8 vilave të veshura me ar të klanit Casamonica në Romë e provon këtë. Por më e fortë duket se është dëshira e ministrit të Brendshëm, Matteo Salvini për të goditur paligjshmërinë, pasi teksa po shikonte

Ahmetaj: Rritja ekonomike ka vazhduar të përshpejtohet; Sejko: Borxhi publik në rënie
  • 2018-11-20

Ahmetaj: Rritja ekonomike ka vazhduar të përshpejtohet; Sejko: Borxhi publik në rënie

Në përmbyllje misionit të radhës së FMN-së në vendin tonë, në një konferencë të përbashkët për shtyp me ministrin e Ekonomisë, Arben Ahmetaj dhe guvernatorin e Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, përfaqësuesit e Fondit Monetar deklaruan se PPP-të janë një mundësi për përmi

Vettingu për Trocin: Manjani: E shkarkoi mafia në pushtet
  • 2018-11-15

Vettingu për Trocin: Manjani: E shkarkoi mafia në pushtet

Ish-ministri i i Drejtësisë, Ylli Manjani e quan shkarkim nga mafia e qeverisë, vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit (KPK) për prokurorin Ramadam Troci. Prokurorin Ramadan Troci sot e shkarkoi mafia në pushtet. Pa asnjë dyshim që kështu është. Ai e kaloi në mënyrë korrekt