Rezultate te kerkimit per termin: +Gylenin

Total: 59
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.313Z

Erdogan ultimatum SHBA-së: Ose Turqinë ose Gylenin

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan i ka dhënë një ultimatum SHBA-së pas kërkesave të vazhdueshme të Ankarasë për ekstradimin e predikuesit, Fetullah Gylen, me qëndrim në SHBA, i akuzuar nga Ankaraja për organizimin e grushtit të shtetit, më 15 korrik.. Herët ose vonë SHBA-ja duhet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.511Z

Obama-Erdoganit: Pa prova nuk e ekstradojmë Gylenin

Presidenti amerikan Barak Obama i tha të premten (22 korrik) Presidentit të Turqisë, Rexhep Erdogan se Ankaraja duhet të paraqesë prova nëse dëshiron të ekstradojë klerikun mysliman Fetullah Gulen. Erdogani e akuzon Gylenin se qëndron prapa grushtit të shtetit në tentativë më 15 korrik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.426Z

Gazetarët turq dalin sot para gjyqit, akuzohen për bashkëpunim me Gylenin

Punonjësit e gazetës opozitare turke Cumhuriyet do të gjykohen, pasi akuzohen nga shteti për mbështetje të organizatës terroriste. 17 prej tyre do të dalin sot në gjyq, pas disa muajve që kanë kaluar në paraburgim. Nëse shpallen fajtorë ata rrezikojnë 43 vite burg në total. Ata akuz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.028Z

Erdogan-SHBA: Ne sillni Gylenin, tu japim pastorin

Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajjip Erdogan sugjeroi të enjten se Turqia mund të lirojë pastorin amerikan të burgosur, nëse Shtetet e Bashkuara do të ekstradojnë klerikun mysliman që jeton në Pensilvani, Fethullah Gylen,  të cilin Ankaraja zyrtare e akuzon për organizimin e tentativ

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.289Z

Erdogan, ultimatum SHBA-ve: Duhet të zgjidhni, ne ose Gylenin

Shtetet e Bashkuara të Amerikës duhet të zgjedhin mes Turqisë dhe Gylenit. Ultimatumi vjen nga presidenti turk Recep Tayyip Erdogan pas kërkesës së Ankarasë mbi ekstradimin e ish-imamit, i akuzuar se ka organizuar grushtin e dështuar të shtetit të 15 korrikut. Herët a vonë SGBA-të duhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.568Z

"Përse e studiojmë dhe e besojmë Fethullah Gylenin"*

Librat e Gylenit dhe për Gylenin, që Shtëpia Botuese “Prizmi” ka përkthyer dhe botuar këto vitet e fundit janë ngjarje në jetën tonë kulturore, intelektuale dhe shpirtërore, ndihmesë dhe pasurim i asaj biblioteke shumë të munguar, për gati gjysmë shekulli, ku përveç disa broshur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:23.150Z

Ish-zëdhënësi i Pentagonit: SHBA-të duhet t’ia dorëzojnë Turqisë Gylenin

Ish zëdhënësi i ministrisë së Mbrojtjes së SHBA-ve, Jeffrey D. Gordon, thotë se autoritetet e këtij vendi duhet që urgjentisht t'ia dorëzojnë Turqisë Fetullah Gylenin në mënyrë që rasti i tij të procedohet në A

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama