Rezultate te kerkimit per termin: +Hag

Meta: total 1000 / total_found 6385 / time 0.003 / keyword[0] hag / docs[0] 6385 / hits[0] 11904 /
Kur CIA dashuronte një libër dashurie
  • 2017-06-21

Kur CIA dashuronte një libër dashurie

57 vjetori i vdekjes së Boris Pastërnak rikthen leximet e Doktor Zhivagos Doktor Zhivago nuk është vetëm një libër I bukur për dashurinë, por një libër që vazhdon të emancipojë shoqëri. Në 57 vjetorin e ndarjes nga jeta të Boris Pastërnak, botuesit e këtij romani në të gjithë b

Libi, lirohet nga burgu pas 6 vjetësh djali i Muammar Gaddafit
  • 2017-06-11

Libi, lirohet nga burgu pas 6 vjetësh djali i Muammar Gaddafit

Saif al-Islam Gaddafi, djali i dytë i diktatorit të ndjerë të Libisë, Muammar Gaddafi, është liruar pas më shumë se pesë vjetësh në burg. Batalioni Abu Bakr al-Siddiq, një milici në qytetin Zintan, tha se Saif al-Islam është liruar më 9 qershor, por nuk dha detaje për vendndodhjen

No Pic available
  • 2017-06-08

Veliaj: Sheshi Skënderbej, një nga sheshet më të bukura në botë

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ftoi të gjithë qytetarët që të marrin pjesë në koncertin festiv që do të organizohet me rastin e hapjes të sheshit Skënderbej. Në takimin e zhvilluar me banorë të njësisë Nr. 8 për bilancin e punës dy-vjeçare, Veliaj zbuloi disa nga

Teodor Keko, letra e së shoqes pas 13 vitesh
  • 2017-06-06

Teodor Keko, letra e së shoqes pas 13 vitesh

Xhuli Keko Letra nr. 1 Është letra e parë pas 13 vjetësh. po me merret fryma. me vijnë në kokë aq shumë mendime që më pengojnë ato për të cilat e mora këtë rrugëtim, nuk di kë të shkruaj të parin, po e lehtësoj veten duke të shkruar gjera të zakonshme vdektarësh: Martini sapo

No Pic available
  • 2017-06-03

Historia e turkut që mbante si relike eshtrën e Skënderbeut

AVENTURIERI GJENIAL, SI PASARDHËS I SKËNDERBEUT (LIBRI KASTRIOTI I MADH I SHQIPËRISË I STEFAN ZANOVIÇIT) Nga Moikom Zeqo Të rrallë, të pabesueshëm dhe të patjetërsueshëm janë njerëzit në histori si Stefan Zanoviçi. Historia e jetës dhe e bëmave të tij është e jashtëzakonshme. A

No Pic available
  • 2017-05-30

Dora e djathtë e Milosheviçit sërish në Hagë për krime lufte

Ish-kreu i shërbimit të fshehtë serb, Jovica Stanishiç i njohur si I Akullti dhe zëvendësi i tij, Franko Simatoviç paraqiten sërish në Hagë për krime lufte Më 1 prill 1992 anëtarët e njësisë paramilitare, Garda Vullnetare Serbe, të njohur edhe si Tigrat, sulmuan qytetin boshnjak lin

NGULFATJA E TË VËRTETËS (18 VJET NGA MASAKRA E DUBRAVËS)
  • 2017-05-24

NGULFATJA E TË VËRTETËS (18 VJET NGA MASAKRA E DUBRAVËS)

(18 vjet nga Masakra e Dubravës, 19-24 maj 1999) Nga: Besim ZYMBERI-Ferizaj Masakra e Dubravës-krim gjenocidi! Nëse i referohemi përmbajtjes dhe cilësimeve që definojnë krimin e gjenocidit si qëllim dhe mënyrë realizimi, gjithnjë sipas Konventës Ndërkombëtare për Parandalim dhe Dënim