Rezultate te kerkimit per termin: +Hag

Total: 2237
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.880Z

Prokuroria e Hagës: Kthejini Sheshelin në Hagë

Prokuroria e Tribunalit të Hagës ka kërkuar, për herë të dytë, që i akuzuari për krime lufte, Vojislav Sheshel të kthehet në qendrën e paraburgimit të Sheveningenit në Hagë. Kërkesa e parë për rikthimin e S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.593Z

Prokuroria e Hag

• Prokuroria e Hag

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.043Z

Haziri vizitë zyrtare në Hagë

Me ftesë të Akademisë së Hagës dhe në mbështetje të USAID Kosova, kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, po qëndron për një vizitë pune në Hagë të Holandës. Haziri sot ka vizituar Akademinë e Hag&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.601Z

Haradinaj kujton gjykimin në Hagë

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj përmes një postimi në Facebook ka kujtuar vendimin e dytë që kishte marrë Tribunali i Hagës për lirimin e tij nga të gjitha pikat e akuzave që ishin ngritur ndaj tij. Ai ka shkruar se sot bëhen dy vite q&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.951Z

Kryeprokurori i Hagës, Bramerc viziton Beogradin

HAGE-Kryeprokurori i Gjykatës së Hagës, Serzh Bramerc, do të qëndrojë në Beograd më 12 dhe 13 Shtator, ka bërë të ditur këshilltari i tij, Frederik Svinen. Temë e bisedimeve të Bramercit me zyrtarët serbë mësohet t&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:37.718Z

Tribunali i Hagës kërkon nga Serbia ekstradimin e Sheshelit në Hagë

Dhoma e Apelit e Tribunalit të Hagës ka kërkuar nga Qeveria e Serbisë ta arrestojë Vojslav Sheshelin dhe ta ekstradojë atë në Hagë, më 26 maj. Sipas të përditshmes serbe “Politika”, Dhoma e Apelit ka nënvizuar se as shë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:07.323Z

Muzikë shqipe në Hagë

Në kuadrin e festimeve të 100 vjetorit të Pavarësisë, Ambasada Shqiptare në Hagë ka organizuar një koncert me muzikë klasike në teatrin e mirënjohur të Hagës, Anthon Philipzaal. Në program pati pjesë të autorë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama