Rezultate te kerkimit per termin: +Haga

Total: 926
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.345Z

Haga liron Ramush Haradinajn

Share Gjykata për krime lufte në ish-Jugosllavi, ka marrë vendim që të lirojë Ramush Haradinajn nga paraburgimi deri në vendimin lidhur me aktakuzën ndaj tij. Lajmin për Klan Kosovën e kanë bërë të ditur burime të sigurta, sipas të cilave prokuroria nuk ka bërë ankesë ndaj kët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.574Z

Haga liron me kusht Ramush Haradinajn

07/06/2005  Majkell O'Rajlli: Prokuroria ka 48 orë për të dhënë pretendimet Gjykata e Hagës ka vendosur të lirojë përkohësisht Kryeministrin e kosovës, Ramush Haradinaj. Tashmë procesi ndaj tij do të zhvillohet në gjendje të lirë. Megjithatë pritet që prokuroria të paraq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:32.325Z

Haga dhe horra

  A MOS JAM EDHE UNË KRIMINEL?! Çka, nëse papritmas do të më arrestojnë?! Këto janë pyetjet që të martën përnjëherë fillova t’ia bëja vetes, ndonëse s’më ka shkuar kurrë në mendje se po kryej ndonjë veprim që mund të më klasifikonte për qëndrim pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:27.853Z

Kosovaret te pakenaqur nga Haga

Shqiptaret e Kosoves kane reaguar te pakenaqur me vendimin e Hages qe shpalli te pafajshem ish presidentin serb Milan Milutinoviç. Familjet e viktimave te masakruar ne Krushe te Madhe thone se kriminelet bredhin te lire. Edhe presidenti kosovar Fatmir Sejdiu ne SHBA tha se mjaft viktima kosovare pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.346Z

Haga përgënjeshtron lajmet për lirimin e Haradinajt

“Të gjitha ato media apo politikanë që kanë bërë të ditur për rastin Haradinaj se do të lirohet, nuk janë të vërteta. Vetëm ata e dinë për çfarë kanë spekuluar me emrin Haradinaj, duke përfolur edhe Gjykaten”. Kështu ka deklaruar për gazetën “Shq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.722Z

Haga refuzon kerkesen e Karaxhic

Gjykata e Hages ka refuzuar sot kerkesen e Radovan Karaxhic per te zevendesuar avokatin e caktuar nga gjykata, per shkak se ai perfaqeson shqiptaret. Karaxhic ka deklaruar se deshiron te bashkepunoje me dike qe njeh gjuhen dhe zakonet e vendit te tij, kriter te cilin avokati anglez Richa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.212Z

Haga, Bramertz viziton sot Beogradin

Kryeprokurori i Hagës, Serge Bramertz do të vizitojë pasditen e sotme Beogradin, ku me autoritetet lokale do të diskutojë për marrëdhëniet mes gjykatës dhe Serbisë. Lajmin e bëjnë të ditur mediat ballkanase, sipas të cilave në bazë të kësaj vizitë Bramertz do të har

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama