Rezultate te kerkimit per termin: +Hagel

Meta: total 400 / total_found 400 / time 0.000 / keyword[0] hagel / docs[0] 400 / hits[0] 900 /
No Pic available
  • 2016-06-21

SHBA: Mali i Zi në NATO do të promovonte stabilitet

Mbi 30 ish-zyrtarë të lartë të Shteteve të Bashkuara dhe udhëheqës ushtarakë i kanë bërë thirrje Shtëpisë së Bardhë dhe Kongresit që të miratojnë zyrtarisht pranimin e Malit të Zi në NATO në vitin 2017, duke thënë se anëtarësimi i tij do të promovojë stabilitet dhe siguri

Studimi: ISIS, kërcënimi më i madh për Europën
  • 2016-06-16

Studimi: ISIS, kërcënimi më i madh për Europën

Shqetësimi kapërcen edhe atë të ndryshimeve klimatike, apo dyndjes së madhe të refugjatëve Europianët sot e konsiderojnë Shtetin Islamik si kërcënimin më të madh për vendet e tyre, pohon Qendra Kërkimore Pew me seli në Uashington. Studimi më i fundit i saj tregon se, shqetësimi që

Hagel i shqetësuar për "ndarje të mundshme brenda NATO-s"
  • 2015-02-05

Hagel i shqetësuar për "ndarje të mundshme brenda NATO-s"

Sekretari amerikan i Mbrojtjes Chuck Hagel tha se është shumë i shqetësuar për një ndarje të mundshme brenda NATO-s, në kohën kur shtetet veriore duan të fokusohen në kërcënimin nga Rusia, ndërsa anëtarë tjerë t&eum

Hagel: Në Irak mund të duhen trupa tokësore
  • 2015-01-31

Hagel: Në Irak mund të duhen trupa tokësore

54 Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Chuck Hagel, ka thënë se Shtetet e Bashkuara nuk mund të përjashtojnë mundësinë e dërgimit të trupave joluftarake në Irak, për të ndihmuar mposhtjen e militantëve të Shtetit Islamik (IS). Hagel,

SHBA-ja mbyll 15 baza ushtarake në Evropën Perëndimore
  • 2015-01-09

SHBA-ja mbyll 15 baza ushtarake në Evropën Perëndimore

SHBA-ja bën me dije përmes Departamentit të Mbrojtjes se po mbyll 15 baza ushtarake në vendet e Evropës Perëndimore. Këto baza gjenden në Britani, Gjermani, Itali, Portugali, Belgjikë dhe Holandë. Ushtria amerikane po përballet me një buxhet të ashpër dhe me këto lëvizje shpreson t

SHBA do te mbylle 15 baza ne Europe
  • 2015-01-09

SHBA do te mbylle 15 baza ne Europe

brbrSHBA do te mbyllin 15 baza ushtarake ne Europe nje levizje qe do ti kurseje Pentagonit 500 milione dollare ne vit Vendimi i konfirmuar nga sekretari amerikan i Mbrojtjes Chuck Hagel vjen ne nje kohe kur ushtria amerikane perpiqet te reduktoje shpenzimet me 1 trilion dollare ne nje dekade dhe e

Porosia e drejtpërdrejtë e Arvizus për mazhorancën
  • 2014-12-19

Porosia e drejtpërdrejtë e Arvizus për mazhorancën

Tiranë - Ambasadori amerikan në ikje, Aleksandër Arvizu thotë se disa segmente të mazhorancës e kanë tepruar me qëndrimin e tyre ndaj Presidentit, duke bërë thirrje për shkarkim. Sipas tij, Shtetet e Bashkuara janë të shqetësuara për këtë dhe se nuk do të lejonin të kalonin stek