Rezultate te kerkimit per termin: +Hajdarmataj

Total: 294
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.509Z

Kokaina e Maminasit, Hajdarmataj: Hetime intensive

Në konferencën e përbashkët me italianët, prokurori Besnik Hajdarmataj foli edhe për 613 kg kokainë që u kap në Maminas. Ai tha se po zhvillohen hetime intensive, teksa ka nisur bashkëpunim me partnerë të vendeve ku është tranzituar kontenieri. Pa thënë diçka konkrete rreth hetimev

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.304Z

Dosja Tahiri, Arta Marku shkarkon prokurorin Besim Hajdarmataj

Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku ka larguar nga detyra kreun e Prokurorisë për Krimet e Rënda, Besim Hajdarmataj. Vendimi i beftë është marrë këtë të mërkurë dhe në vend të Hajdarmataj është komanduar prokurorja Donika Prela. Vetë prokurorja Prela, që prej muaji

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:22.083Z

Hajdarmataj në Spitalin e Burgut të grave: Trajtim çnjerëzor!

Deputetja e Partisë Demokratike Mimoza Preçi Hajdarmataj, edhe pse Kuvendi i ka mbyllur punimet tashmë, ka vijuar me aktivitetetet e saj publike edhe gjatë këtyre ditëve, në prag të festave të fund-vitit. Hajdarmataj ka njoftuar dje nëpërmjet rrjeteve sociale se ka qenë në Spitalin e B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:28.214Z

Hajdarmataj në fshatrat e Tropojës në familjet e kthyera nga azili

Deputetja demokrate Mimoza Hajdarmataj ishte në disa fshatra të Tropojës, ku banorë të zonës i kanë shprehur shqetësimin për heqjen e nga lista e ndihmës ekonomike. Banorët të Babinës, Margegës e Bujanit janë kthyer nga azili, dhe thonë se në vendlindje po përballen me papunësi dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:11.935Z

Hajdarmataj: Pse oazi i qetësisë Meta, e humbi në median e lirisë?

Deputetja e Partisë Demokratike, Mimoza Hajdarmataj, ka vlerësuar gazetaren e "Zërit të Amerikës" për intervistën me kryetarin e Kuvendit Ilir Meta, një intervistë e tensionuar, ku si rrallëherë kryeparlamentari humbi qetësinë. Hajdarmataj shkruan në Facebook se, është i çuditshëm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:48.088Z

Video-skandali, deputetja Hajdarmataj: Dekriminalizimi të shtrihet edhe në pushtetin lokal

Deputetja e Partisë Demokratike Mimoza Hajdarmataj deklaroi gjatë seancës së sotme të Kuvendit se ligji i dekriminalizimit duhej të shtrihej edhe tek drejtuesit e pushtetit lokal. Ajo paralajmëroi në fakt rastin e kryebashkiakut të Dibrës, Shukri Xhelili, duke theksuar se grave ju kërkohe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.602Z

Hajdarmataj: Përkrah Ramës në Tropojë nëse nuk do vinte për turizëm

Në të njëjtën ditë me kryeministrin Rama, por në drejtime të ndryshme në Tropojë ka qenë edhe deputetja e PD për këtë zonë Mimoza Hajdarmataj. Deputeja që i premtoi Kryeministrit se do të ishte me të në këtë qytet ishte pranë familjeve të fshatit Shushicë që ankohen për mung

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama