Rezultate te kerkimit per termin: +Hajduti

Meta: total 1000 / total_found 1447 / time 0.010 / keyword[0] hajduti / docs[0] 1447 / hits[0] 1756 /
Grabiti karburantin në Sauk, hajdutin e gjen belaja pas 3 ditësh
  • 2019-01-27

Grabiti karburantin në Sauk, hajdutin e gjen belaja pas 3 ditësh

Foto ilustruese Ka zgjatur vetëm 3 ditë Festa e një hajduti 26-vjeçar, i cili mbrëmjen e 24 janarit kishte grabitur një pikë karburanti në zonën e Saukut. Policia njofton se autori i vjedhjes është shtetasi me inicialet K.B., 26 vjeç. “Ky shtetas më datë 24.01.2019, në Sauk të

Eduardi apo Edmondi, kush është hajduti i tmerrshëm që po çorodit Italinë!
  • 2019-01-25

Eduardi apo Edmondi, kush është hajduti i tmerrshëm që po çorodit Italinë!

Çështja e binjakëve Trushi, me orgjinë shqiptare vazhdon që të mbajë peng hetimet për autoritet italiane. As reparti i hetimit shkencor nuk arrin dot që ti japë zgjidhje për gjetjen e fajtorit në lidhje me një krim të bërë rreth 4 vjet më parë.  Një Mercedes Classe A, i arratiset

The Economist: Mafia shqiptare është një mit, ja çfarë janë ata!
  • 2019-01-04

The Economist: Mafia shqiptare është një mit, ja çfarë janë ata!

Grupet shqiptare të krimit të organizuar që merren me trafik droge, grabitje ose prostitucion në Europë, shpesh trajtohen nga mediat e huaja në artikujt e tyre si Mafia Shqiptare, por prestigjiozja The Economist e ka hedhur poshtë këtë etiketim, duke shkruar se ky është thjesht një mit

Vodhi gjela detit, gjyqtari e pyet: A i le ndonjë për Vit të Ri? Hajduti: Po
  • 2018-12-25

Vodhi gjela detit, gjyqtari e pyet: A i le ndonjë për Vit të Ri? Hajduti: Po

Florenc Goga i ka ndarë punët: ai shet gjela deti dhe familjarët i ruajnë nga hajdutët. Sepse muajt nëntor dhe dhjetor janë koha e artë për hajdutët e shpendit më të kërkuar të festave të fundvitit. Në nëntor nisin vjedhjet. Ai që nuk ka për të blerë, i vjedh. 5 gjela mi morën

Basha shpërthen kundër mazhorancës: Jeni një tufë horrash dhe banditësh
  • 2018-12-20

Basha shpërthen kundër mazhorancës: Jeni një tufë horrash dhe banditësh

Kryedemokrati Lulzim Basha ka ngritur zërin me forcë në foltoren e Kuvendit duke kërkuar të mos ndryshohet rendi i ditës. Basha i ka drejtuar gishtin kryetarit të Kuvendit dhe kryeministrit, pas tij duke deklaruar: Ke shkelur Kushtetutën, ke shkelur procedurën. Pasi keni kapur gjithçka,

Elbasan, hajduti arrestohet duke vjedhur një makinë
  • 2018-12-18

Elbasan, hajduti arrestohet duke vjedhur një makinë

Policia e Elbasanit ka arrestuar në flagrancë një hajdut makinash. Në pranga ka rënë shtetasi O.B., 36 vjeç, banues në lagjen “Shënkoll” Elbasan. Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi, në datë 17.12.2018 , në lagjen “28 Nëntori” Elbasan, është kapur në flagra

Rama ironizon Bashën pas Venecias. Kreu i PD: Hajdut psiqik!
  • 2018-12-14

Rama ironizon Bashën pas Venecias. Kreu i PD: Hajdut psiqik!

Kryeministri Edi Rama ka komentuar miratimin e opinionit përfundimtar të komisionit të Venecias, për Vettingun në politikë. Në qëndrimin e tij Rama ironizon kryedemokratin Lulzim Basha, duke thënë se u mbyt në ujin e Venecias. Eh Artist, smë vjen mirë për ty, po ti svë mend! Vate e u