Rezultate te kerkimit per termin: +Hajle

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:18.558Z

Perandori i ngjashëm me Enverin flet shqip

Titulli: Perandori Gjinia: Roman Autori: Ryszard Kapuscinski Shqipëroi: Astrit Beqiraj Shtëpia botuese: Papirus Viti: 2012 Fq. 192 Çmimi: 800 lekë Papirus sjell një nga 150 librat më të lexuar të shek. XX. Gazetari polak Kapuscinski tregon për rënien e perandorit etiopas Hajle Selasje. Pe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.591Z

The Independent shkruan për specat me mazë, djathin dhe karkalecët e Bjeshkëve të Pejës dhe Junikut

E përditshmja nacionale britanike The Independent në numrin e saj të së dielës në versionin e shtypur dhe prej të hënës në versionin online ka botuar një koment të aktorit dhe personalitetit televiziv Peter Duncan, i cili thotë se harmonia mbretëron në këtë pjesë të Ballkanit. Në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:18.875Z

Perandori vjen në shqip

Shtëpia botuese ‘Papirus’ sjell një nga 150 librat më të lexuar të shek. XX, atë të gazetarit polak Ryszard Kapuscinski, në të cilin tregon për rënien e perandorit etiopas Haile Selassie.“Perandori e niste ditën me dëgjimin e spiunllëqeve. Nata është e rrezikshme, e vo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.975Z

Pas incidenteve kufitare me Malin e Zi, shqiptarët e Kosovës nuk do të lejojnë t’u aneksohet asnjë pjesë e tokave të tyre

  Në disa shkrime të miat autoriale kam bërë fjalë për rrudhjen e kufijve të Kosovës nga fqinjët tanë. Kjo lojë me kufij e fqinjve tanë sllavë po vazhdon edhe pas zyrtarizimit të pavarësisë së vendit. Këtyre ditëve, Mali i Zi vendosi tabelën më mbishkrimin “Mirësevi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.850Z

Ryszard Kapuciski Vetem paqja eshte panatyrshme

Ryszard Kapuciski ka pasur nje enderr te behej portier i kombetares polake. Nje dite shkroi nje poezi qe e nisi ne nje redaksi dhe ia botuan. Kjo vendosi te ardhmen e tij gazetar i shekullit Pyetje Na thoni ju lutem ku konsiston zanati i korrespondentit Pergjigje shte nje lloj gazetarie qe ke

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama