Rezultate te kerkimit per termin: +Hajredin +Kui

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.621Z

Kui n Konferencn pr Ballkanin Perndimor

Zvendskryeministri Hajredin Kui udhton sot pr n Bruksel, ku do t marr pjes n Konferencn pr Ballkanin Perndimor, me temn Tejkalimi i krizs ekonomike, nga bashkpunimi regjional n antarsimin n BE. Sipas nj njoftimi nga Zyra e Kryeministrit, n kuadr t vizits n Bruksel, Kui do t marr pjes edhe n nj dark

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.506Z

Kuci: Jo levizje radikale ne qeveri

Zevendeskryeministri Hajredin Kui ka deklaruar se ne qeverine e Kosoves do te kete ndryshime te vogla, te cilat nuk do te krijojne vakum juridik dhe institucional, ndersa vendimin per nderrimin e ministrave do ta marre kryeministri Hashim Thai se bashku me partnerin e koalicionit, Lidhjen Demokratik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.936Z

Thaçi: Nuk do ndjekim modele për Veriun

Kryeministri i Kosovs i garanton qytetart se do t zbatohet vetm plani i Ahtisaarit Kryeministri Hashim Thai deklaroi dje se n pjesn veriore t Kosovs i vetmi plan q do t zbatohet sht ai i Martti Ahtisaarit. N mbledhjen e qeveris, Thai ka thn se n Veri do t organizohen zgjedhjet lokale dhe do t vazhdo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.531Z

Kush vendos për pavarësinë e mbikëqyrur?

Kosova ka ende fusha, t cilat duhet t’i prmbush n kuadr t zbatimit t Planit t Ahtisarit, thuhet n qndrimet e Zyrs Civile Ndrkombtare pas deklaratave t Kryeministrit Hashim Thai, se pavarsis s mbikqyrur po i vjen fundi. ICO-ja i rikujton qeveris s Kosovs se vlersimin pr t arriturat n Kosov d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.896Z

Kosova kërkon barazi

Prishtina prjashton kompromisin n takimet rajonale, duke thn se do t marr pjes vetm si pal e barabart. Ekspertt serb thon se Beogradi e ka t qart se prsritja e skenarit t Kranjit, n Bruksel nuk do t pritej mir, ndrkaq mendojn se Bashkimi Evropian dhe Spanja nuk do t rrezikojn q samiti i Sarajevs t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.464Z

Fitzgerald në Kosovë: KFOR mbështetje për sigurinë në vend

Komandanti i Komands s Forcs s Prbashkt t NATO-s, admirali Mark Fitzgerald, viziton Kosovn pr t par nga afr' punn e pjestarve t Forcs s Siguris s Kosovs, n procesin e minimit t fushave t minuara. Paradite ai ka zhvilluar nj takim me Presidentin e vendit, Fatmir Sejdiu, me t cilin ka biseduar pr bash

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.669Z

Prishtina: Shqipëria të mos i kushtëzojë marrëdhëniet me Serbinë për Kosovën

Politikant kosovar: Bashkpunimi Tiran-Beograd, jo nj gj e keqe Institucionet e Kosovs dhe opozita nuk e kan kshilluar Shqiprin q Serbis t’ia kushtzoj bashkpunimin me njohjen e pavarsis s Kosovs dhe me mosdmtimin e funksionalitetit t shtetit t ri prmes strukturave paralele. Kt qndrim Kosova e k

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama