Rezultate te kerkimit per termin: +Hakrama

Meta: total 148 / total_found 148 / time 0.000 / keyword[0] hakrama / docs[0] 148 / hits[0] 177 /
Ky është profili i të dënuarit në burgun e Peqinit
  • 2017-10-08

Ky është profili i të dënuarit në burgun e Peqinit

Viktor Gushi, personi që u rrah nga grupi i gatshëm i burgut është një emër mjaft i njohur për mediat. Ai është i dënuar me burgim të përjetshëm për 15 krime, midis të cilave edhe për dy vrasje, atë të Leonora Kaloçit dhe Rrapo Sinanajt. Ka kryer tetë grabitje në shumën totale

No Pic available
  • 2017-02-07

Vdekja e Ardit Gjoklaj në Sharrë, Prokuroria çon për gjykim dy të akuzuarit

Prokuroria e Tiranës përfundon hetimet dhe dërgon për gjykim dy persona të akuzuar se për shkak të shkeljes së rregullave në punë, kanë shkaktuar vdekjen e 17-vjeçarit Ardit Gjoklaj, i cili po punonte në landfillin e përpunimit të mbetjeve në Sharrë, ngjarje e ndodhur në datë 07.0

Hetimi per vdekjen e Ardit Gjoklaj
  • 2017-02-07

Hetimi per vdekjen e Ardit Gjoklaj

brbrProkuroria e Tiranes perfundoi hetimet duke derguar per gjykim dy punonjes te akuzuar per vdekjen e 17-vjecarit Ardit Gjoklaj i cili humbi jeten me 7 gusht 2016 ne landfillin e Sharres Nga hetimi rezultoi se pergjegjesi i turnit i kompanise 3R qe menaxhonte perpunimin e mbeturinave Defrim Hakr

Na sollët atdheun, dhe ne kënduam me ju, si në atdhenë Jacksonville, Florida
  • 2017-01-22

Na sollët atdheun, dhe ne kënduam me ju, si në atdhenë Jacksonville, Florida

Reportazh rreth koncertit madhështor të Trios së Yjeve të Muzikës shqiptare, vëllezërit korçarë, Stefi & Endri Prifti, dhe Bujar Qamili, organizuar nga kryetari i Vatra Jacksonville, Florida USA, z. Adriatik Spahiu Nga Raimonda MOISIU Më 2 Janar 2017, ditën e hënë, që përkonte dhe

No Pic available
  • 2016-12-12

Një tjetër provë se Ardit Gjoklaj u vra brenda në landfillin e Sharrës

Përkundër pretendimeve të punonjësve të firmës kontraktore nga Bashkia e Tiranës në landfillin e Sharrës se 17 vjeçari Ardi Gjoklaj nuk ishte parë në landfill natën e 7 gushtit prokuroria e Tiranës siguron edhe një provë tjetër të rëndësishme që hedh poshtë variantin e punonjë

Vdekja e Ardit Gjoklajt, Apeli lë në burg Dëfrim Hakraman
  • 2016-10-26

Vdekja e Ardit Gjoklajt, Apeli lë në burg Dëfrim Hakraman

Gjykata e Apelit ka lënë në fuqi masën arrest me burg për Dëfrim Hakrama, përgjegjësi i turnit të natës së aksidentit në landfillin e Sharrës, ku humbi jetën 17-vjeccari Ardit Gjoklaj. Hakrama kishte kërkuar një zbutje të masës së sigurisë por që nuk u pranua nga Apeli. Hakrama

No Pic available
  • 2016-09-02

Prokuroria siguron 7 dëshmi që faktojnë se Ardit Gjoklaj ka punuar në landfillin e Sharrës

Ardit Gjoklaj ishte punonjës sezonal i kompanisë 3R në landfillin e Sharrës, në selektimin e mbeturinave.  Kjo është konfirmuar për prokurorin nga 7 dëshmitarë, me të cilët natën e ngjarjes Gjoklaj ishte duke punuar në vendgrumbullimin e mbeturinave urbane në Sharrë. ABC News ka më