Rezultate te kerkimit per termin: +Halim +Kosova

Meta: total 1000 / total_found 1108 / time 0.002 / keyword[0] halim / docs[0] 2003 / hits[0] 3209 / keyword[1] kosova / docs[1] 72560 / hits[1] 134997 /
No Pic available
  • 2019-01-24

Rrëzimi i Ramës, nga 2 deri më 12 shkurt në rrethe do

Opozita e bashkuar ka bërë thirrje për zhvillimin e një proteste popullore më 16 shkurt, ku do të kërkohet rrëzimi i qeverisë së Edi Ramës, por njëkohësisht do të testohet besimi në popull, pasi sipas parlajmërimeve të Lulzim Bashës dhe Monika Kryemadhit, gjasat janë që vendi të

PD mbledh sot Këshillin Kombëtar, çështjet që do diskutohen
  • 2019-01-19

PD mbledh sot Këshillin Kombëtar, çështjet që do diskutohen

Sot në orën 11:00 anëtarët e Këshillit Kombëtar janë thirrur për të votuar për funksionarët që do të drejtojnë Partinë Demokratike në 4 vitet e ardhshme. Në rendin e ditës ka dy çështje shumë të rëndësishme, së pari zgjedhjen e kryesisë se re të Partisë Demokratike, por

No Pic available
  • 2019-01-19

Nishani zgjidhet kreu i Këshillit të PD, konfirmohen Spaho dhe Paloka

Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike ka pranuar të gjitha propozimet e bëra publike një ditë më parë. Ish-presidenti Bujar Nishani është zgjedhur kryetar i Këshillit Kombëtar PD. Halim Kosova është zgjedhur si kreu i Komisionit të Integritetit Etikës në PD; Jemin Gjana si kryet

Këshilli Kombëtar, Basha rikthen Nishanin në PD (EMRAT)
  • 2019-01-18

Këshilli Kombëtar, Basha rikthen Nishanin në PD (EMRAT)

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka publikuar emrat e propozuar nga ai për Këshillin Kombëtar të PD-së. Basha ka vendosur të rikthejë në PD ish-presidentin e Republikës, Bujar Nishani duke e propozuar si kryetar të Këshillit Kombëtar të PD. Kandidatët për anëtarë të kryesi

TVSH, bizneset anembanë vendit ulin qepenat, PD bashkë me tregtarët
  • 2018-04-10

TVSH, bizneset anembanë vendit ulin qepenat, PD bashkë me tregtarët

Në tregun më të madh të kryeqytetit, atë të Medresesë sipërmarrësit e vegjël kanë pritur orën 11:00 për të ulur qepenat e bizneseve, ashtu siç edhe kishin paralajmëruar ditën e djeshme, në një nismë që shkon kundër vendimit të qeverisë për ti përfshirë në skemën e TVSH-s

Shpërndarja e deputetëve të PD në Komisionet e Kuvendit (Emrat)
  • 2017-09-14

Shpërndarja e deputetëve të PD në Komisionet e Kuvendit (Emrat)

Zbardhen të gjithë emrat e demokratëve në komisionet parlamentare. Pas bërjes publike të kryetarëve dhe anëtarëve të LSI-së dhe PS-së, zbulohen edhe emrat që kryedemokrati Basha ka zgjedhur nëpër komisione: Komisioni i Ekonomisë dhe Finacave Jorida Tabaku Edmond Spaho Agron Shehaj D

No Pic available
  • 2017-09-09

Nis seanca e parë e Kuvendit, Besnik Bare çel punimet

Ka nisur seanca e parë e Kuvendit të dalë nga zgjedhjet e 25 qershorit, që shënon edhe nisjen e rrugëtimit 4-vjeçar të legjistaturës së XIX parlamentare. Seanca konstituive drejtohet nga deputeti i PS, Besnik Bare pas refuzimit në bllok që bënë deputetët e PD Sali Berisha, Halim Kosov

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama