Rezultate te kerkimit per termin: +Halimit

Meta: total 828 / total_found 828 / time 0.000 / keyword[0] halimit / docs[0] 828 / hits[0] 971 /
No Pic available
  • 2019-03-06

Lefter Maliqi i zhgënjyer: Ja si më mashtroi Basha, e ka shkatërruar PD-në

Lefter Maliqi në 2017-n pas zyrtarizimit të listës së PD në Berat ku renditej i treti, doli përkrahë PS, duke u kërkuar mbështetësve të tij të votonin kandidatët e propozuar nga Rama. Por pas dorëheqjes së Eduard Halimit, mandati i vetëm që fitoi PD në Berat, i kaloi Astrit Veliaj

Drejtor i Ramës dhe deputet i PD, Lefter Maliqi: Do jem opozitar i arsyeshëm!
  • 2019-03-04

Drejtor i Ramës dhe deputet i PD, Lefter Maliqi: Do jem opozitar i arsyeshëm!

Lefter Maliqi është i pari nga lista e Partisë Demokratike, i cili pranon të ulet ne Kuvend si deputet i ri. Larg vëmendjes se medias, ai dorëzoi të hënën në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve formularin e dekriminalizimit duke i hapur rrugë nisjes së procedurave për marrjen e mandatit.

No Pic available
  • 2018-05-31

Zgjedhjet në FSHF, Fino nxjerr emra: Forca politike po ndërhyjnë te drejtësia

Kandidoi përballë Armqando Dukës dhe humbi në raundin e dytë të zgjedhjeve, por siç thotë edhe vetë në një reagim në Facebook, Bashkim Fino nuk qëndron larg futbollit, ndaj sot ka publikuar detaje të paditura nga gara, duke theksuar se forca politike kanë ndërhyrë në këtë proces.

KQZ merr vendimin, Astrit Veliaj zyrtarisht deputet i PD
  • 2018-02-19

KQZ merr vendimin, Astrit Veliaj zyrtarisht deputet i PD

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mbledhjen e sotme ka vendosur në mënyrë unanime me 7 vota pro, që mandatin e lënë nga deputeti Eduart Halimi, ta marrë Astrit Veliaj që vjen i dyti në listë. Kjo u vendos pas tërheqjes së dy grave për të mos marrë mandatin e Halimit, që ishin në li

Berat, tërhiqen nga lista kandidatet e PD. Mandati drejt Astrit Veliajt
  • 2018-02-13

Berat, tërhiqen nga lista kandidatet e PD. Mandati drejt Astrit Veliajt

Dy kandidatet për deputete që ishin në listën e Partisë Demokratike në qarkun e Beratit, janë tërhequr nga lista. Ashtu siç kishin bërë të ditur më parë, Juvina Jani dhe Monika Qosja janë tërhequr nga kandidimi si deputete për të zëvendësuar postin e lënë bosh pas dorëheqjes s

No Pic available
  • 2018-02-13

Terhiqen dy gratë e listës së Beratit, ja kush është bisnesmeni që rrëmben postin e deputetit

Tërhiqen nga lista dy kandidatet për deputetë të PD në Berat, Juvina Jani dhe Monika Qose të cilat ishin pretendente për të marrë karrigen e deputetes pas largimit të Eduard Halimit nga jeta parlamentare. Pas kësaj, mandati duket se do i kalojë biznesmenit Astrit Veliaj i cili është sh

No Pic available
  • 2018-02-13

Tre dorëheqje për biznesmenin; dy gra dhe Halimi i hapin rrugë Astrit Veliajt

Dy gra, Juvina Jani dhe Monika Qosja kanë zyrtarizuar që të premten refuzimin për të marrë mandatin e deputetit pas tërheqjes së Eduard Halimit si deputet nga lista e Partisë Demokratike në Berat. Të dy zonjat që renditeshin në fund të listës, por që sipas ligjit mund të përfitonin