Rezultate te kerkimit per termin: +Haliti

Meta: total 1000 / total_found 1515 / time 0.001 / keyword[0] haliti / docs[0] 1515 / hits[0] 3075 /
U aksidentua apo e vranë? Kush e spiunonte Aleksandër Kondon!
  • 2019-03-18

U aksidentua apo e vranë? Kush e spiunonte Aleksandër Kondon!

U aksidentua apo e vranë në Nju Jork? Vdekja e legjendës se peshëngritjes shqiptare, Aleksandër Kondo, vijon të jetë e mbuluar me mister, edhe sot pas më shumë se 3 dekadash. Në vitin 1985, ai shfrytëzoi kampionatin Europian të peshëngritjes në Poloni për tu arratisur në ish-Jugoslla

No Pic available
  • 2019-03-14

30 vjet pa dramaturgun dhe aktorin Hekuran Zhiti

30 vjet më parë, në 15 mars, mbylli sytë përgjithmonë autori i shumë komedive dhe dramave, por dhe i satirave në vargje, edhe elegjive, aktor profesionist, por dhe mësues i nderuar, Hekuran Zhiti (1911 1989). Vinte nga Tomorica, nga Mali i Tomorrit ose Olimpi i shqiptarëve. Në vitin 1932

No Pic available
  • 2018-11-02

Flaka Haliti përballë Adela Demetjas për artin

Flaka Haliti do të vijë në një rrëfim mbi artin në Galerinë Kombëtare të Arteve me artisten Adela Demetja më 26 nëntor 2018, ora 18:30. Ky bashkëbisedim zhvillohet krahas ekspozitës Këtu Apo Atje Është Më Atje që Haliti ka hapur në Galerinë Kombëtare të Arteve dhe ka si qëlli

No Pic available
  • 2018-09-08

Flaka Haliti ekspozitë në Galerinë e Arteve

“Këtu apo atje, është më atje quhet ekspozita e artistes Flaka Haliti hapur në Galerinë Kombëtare të Arteve. Kjo ekspozitë e para personale e artistes në Shqipëri erdhi nën kurimin e Leonie Radine. Sipas drejtorit të Galerisë së Arteve, Shkololli kjo ekspozitë është realizu

Flaka Haliti, eskpozitë në Galerinë Kombëtare të Arteve
  • 2018-08-09

Flaka Haliti, eskpozitë në Galerinë Kombëtare të Arteve

Pas Edi Hilës është artistja nga Kosova Flaka Haliti e cila do të vijë me një ekspozitë personale në Galerinë Kombëtare të Arteve. Këtu-apo atje, është më atje quhet ekspozita e cila do të hapet më 7 shtator deri në 9 nëntor. Haliti është një personazh I njohur I arteve bashkë

Vjen në shqip romani erotik i Kostas Mourselas
  • 2018-06-26

Vjen në shqip romani erotik i Kostas Mourselas

Një roman klasik karakteresh. Kështu shihet nga kritika romani Flokë flakë të kuq i shkrimtarit grek Kostas Mourselas. Libri ka ardhur në shqip nën përkthimin e Maklena Nikës e botimet Toena. Në kopertinë është një imazhi i një vajze nudo nga Helidon Haliti. Një roman psikologjik me

Miratohet Këshilli Artistiko-Kulturor i Tiranës
  • 2018-06-07

Miratohet Këshilli Artistiko-Kulturor i Tiranës

Këshilli Bashkiak i Tiranës në mbledhjen e sotme ka miratuar edhe vendimin për ngritjen e Këshillit Artistiko-Kulturor të Tiranës. Në bazë të këtij vendimi ky këshill ka karakter këshillimor dhe vepron pranë Bashkisë së Tiranës për shqyrtimin, vlerësimin dhe miratimin e projekteve