Rezultate te kerkimit per termin: +Halloweenit

Meta: total 18 / total_found 18 / time 0.000 / keyword[0] halloweenit / docs[0] 18 / hits[0] 27 /
Zbutet BE-ja, pranohet shtyrja e Brexit  Britania largohet më 31 tetor
  • 2019-04-11

Zbutet BE-ja, pranohet shtyrja e Brexit Britania largohet më 31 tetor

Udhëheqësit e Bashkimit Evropian u pajtuan ti japin kryeministres Theresa May një afat të ri deri më 31 tetor për zbatimin e Brexit, katër muaj më shumë sesa ajo kishte kërkuar. Vendimi u mor në takimin e lartë të Bashkimit Evropian pas një diskutimi të gjatë me dyer të mbyllura, p

Adoleshenti sulmohet me thikë nga klouni për Halloween
  • 2016-11-01

Adoleshenti sulmohet me thikë nga klouni për Halloween

Një adoleshent është plagosur me thikë mbrëmjen e Halloweenit në Essen të Gjermanisë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 19:10 të së hënës pranë një kafeneje në qendër të qytetit. 16-vjeçari është sulmuar nga një person i cili ishte veshur si kloun. I plagosuri është dërguar menj

Cekja: Konfliktet me Bertin, kompromis, më lajmëroi më parë për incidentet
  • 2015-11-04

Cekja: Konfliktet me Bertin, kompromis, më lajmëroi më parë për incidentet

Transmetuar më 04.11.2015 - 08:57 PUBLICITET Konfliktet në skenën e “Dance With Me” po bëhen gjithmonë dhe më të shpeshta. Grindja e radhës ka qenë mes aktorit të humorit Ceke dhe an

Surpriza e këtij Halloween-i, Heidi Klum vishet si Jessica Rabbit
  • 2015-11-03

Surpriza e këtij Halloween-i, Heidi Klum vishet si Jessica Rabbit

Supermodelja gjermane, Heidi Klum, ka spikatur për kostumin e saj të veçantë në këtë Halloëeen, duke u shfaqur si personazhi vizatimor Jessica Rabbit. Edhe këtë vit, Heidi e cila ka gjithmonë tendencën ti surprizojë të gjithë fansat dhe ndjekësit e saj, i habiti të gjithë me pamjen

Nju Jork,shqiptari 24 vjeça vdes duke shpëtuar të motrën 10 vjeçe
  • 2015-11-02

Nju Jork,shqiptari 24 vjeça vdes duke shpëtuar të motrën 10 vjeçe

Festa e Halloweenit në Nju Jork është kthyer në një skenë horrori në Bronx të Nju Jorkut. Tre persona humbën jetën, mes tyre dhe 24 vjeçar shqiptar Kristian Leka me origjinë nga Shkodra por që prej vitesh jetonin në Pelham Park në Bronx Nju Jork. Të vdekur nga aksidenti mbet

Horror për Halloween në Bronx, makina shtyp 3 persona, mes tyre një shqiptar
  • 2015-11-01

Horror për Halloween në Bronx, makina shtyp 3 persona, mes tyre një shqiptar

Përgjaket festa e Halloweenit në Nju Jork. Tre persona humbën jetën në një aksident të tmerrshëm, mes tyre një 24 vjeçar shqiptar. Viktima është identifikuar si Kristian Leka. Të vdekur nga aksidenti mbetën dhe një vajzë 10 vjeçare dhe një 65-vjeçar. Mediat amerikane raportojnë s

Festa e Halloween-i, origjina  e saj, legjendat dhe mitet
  • 2015-10-31

Festa e Halloween-i, origjina e saj, legjendat dhe mitet

Nesër është Halloween, dita e rikthimit të shpirtrave të vdekur, shtrigave me fshesë, maceve të zeza, errësirës dhe çdo gjëje të frikshme. Kunguj të mëdhenj të ndriçuar nga brenda, skeletë, figura hije, kostume të shumëllojta të çuditshme. Halloween vitet e fundit po festohet e