Rezultate te kerkimit per termin: +Hamburg

Meta: total 1000 / total_found 1387 / time 0.000 / keyword[0] hamburg / docs[0] 1387 / hits[0] 1766 /
Model suksesi: Angela Merkel
  • 2017-06-11

Model suksesi: Angela Merkel

Gjithnjë e më shpesh, Angela Merkeli emërtohet si liderja e botës së lirë. Por ajo nuk është se e do këtë titull. Ajo që e karakterizon atë nuk janë pretendimet, por pragmatizmi, mendon Kay-Alexander Scholz. Mjeti më i mirë kundër populizmit dhe thjeshtëzimit në politikë është t

MODEL SUKSESI: ANGELA MERKEL
  • 2017-06-11

MODEL SUKSESI: ANGELA MERKEL

Gjithnjë e më shpesh, Angela Merkeli emërtohet si liderja e botës së lirë. Por ajo nuk është se e do këtë titull. Ajo që e karakterizon atë nuk janë pretendimet, por pragmatizmi, mendon Kay-Alexander Scholz. Mjeti më i mirë kundër populizmit dhe thjeshtëzimit në politikë është t

Donald Trump do të vizitojë Poloninë para samitit të G-20
  • 2017-06-10

Donald Trump do të vizitojë Poloninë para samitit të G-20

Shtëpia e Bardhë ka njoftuar se presidenti i Shteteve të Bashkura Donald Trump, do të vizitojë Poloninë, muajin e ardhshëm. Presidenti Trump do ta vizitojë këtë vend para se të arrijë në Gjermani ku do të jetë pjesë e samitit të grupit të G-20. “Kjo vizitë do të ripohojë a

No Pic available
  • 2017-06-04

Mallkimi i Juves, finalja e 7 e humbur nga 9 të luajtura

Juventus ishte sërish në një finale Championsi, por sërish dështoi. Një fatkeqësi që i ka fillesat nga viti i largët 1973, por që prej vitit 97 po kthehet në një makth për torinezët. Ajo e Kardifit ishte finalja e 9 në total për Juventusin në kompeticionin më të rëndësishëm p

Mavraj për Bild: Para Roleksit zgjedh të ndërtoj shtëpi për një familje të varfër (FOTO)
  • 2017-05-31

Mavraj për Bild: Para Roleksit zgjedh të ndërtoj shtëpi për një familje të varfër (FOTO)

Mërgim Mavraj është një nga personazhet më të veçanta në grupin e kombëtares shqiptare të futbollit dhe këtë e kanë kuptuar shumë shpejt edhe në Gjermani. Mediave gjermane u ka bërë shumë përshtypje se si futbollisti shqiptar nuk ka nisur pushimet si shokët e skuadrës të Hambur

No Pic available
  • 2017-05-30

Destinacionet më tërheqëse që ju duhet ti vizitoni në 2017-ën

Ju gjeni një vend që ju pëlqen, diku ku birra është jo shumë e shtrenjtë, diku ku moti është i mrekullueshëm, ushqimi i mirë dhe ju riktheheni vit pas viti atje. Ndoshta këtë verë do tju duhet të mendoheni sadopak dhe te rishikoni për të ndryshuar ndoshta një destinacion. Ekspertë

No Pic available
  • 2017-05-21

Feston Bayern, Mavraj shpëton nga rënia

Bayern Munchen, i shpallur kampion që 2 javë më parë, ka festuar titullin në shtëpi në ndeshjen e fundit. Për ta bërë më të bukur këtë festë, por edhe lamtumirën e Philippe Lahm dhe Xabi Alonso, bararezët kanë dhuruar spektaklin e radhës jo vetëm me fitoren 4-1 ndaj Freiburg, por