Rezultate te kerkimit per termin: +Hammond

Meta: total 196 / total_found 196 / time 0.000 / keyword[0] hammond / docs[0] 196 / hits[0] 345 /
No Pic available
  • 2018-09-11

Brexit, Johnson dhe fronti anti-May: Plani i saj rrënon ekonomikisht Britaninë

Boris Johnson dhe krerët e tjerë kryesorë të Partisë Konservatore në Britani kanë sulmuar planin e Brexit të kryeministres Theresa May në një ngjarje që kryefjalë ka pasur problemin me ekonominë e vendit nëse largohen nga BE pa asnjë marrëveshje mbi tregtinë. Raporti i Economists Fo

No Pic available
  • 2018-03-13

Fatura e Brexit, Britania do ti paguajë 42 miliardë paund BE-së

Mbretëria e Bashkuar ka vlerësuar se do të duhet ti paguajë BE-së për divorcin e Brexit një shumë të barabartë me 37.1 miliardë paund (42 miliardë euro me kursin e këmbimit aktual), shumë e cila do të paguhet në harkun kohor 2019-2064. Kjo u komunikua nga Zyra për përgjegjësitë e

No Pic available
  • 2017-12-17

Aleanca Kinë-Britani/ Mbretëria në kërkim të një partneri të ri pas Brexit

Kina kërkon të thellojë bashkëpunimin financiar dhe linjat e investimit me Mbretërinë e bashkuar, tashmë që vendi po i drejtohet ndarjes formale me Bashkimin Europian. Diçka e tillë i shkon për shtat edhe vetë Mbretërisë së Bashkuar që kërkon një shtysë tregtare pas daljes nga uni

No Pic available
  • 2017-08-29

Shtohen spekulimet rreth një largimi të sekretarit Tillerson

Peter Heinlein Në Uashington janë shtuar spekulimet se Sekretari i Shtetit Rex Tillerson mund të largohet së shpejti nga administrata, pas komenteve që ai dhe një ndihmës u dhanë gazetarëve gjatë dy ditëve të fundit. Zoti Tillerson drekoi të hënën me presidentin Donald Trump dhe nënp

No Pic available
  • 2017-08-14

Planet e Londrës për Brexit: Jemi gati

BE i ka pritur prej muajsh ofertat konkrete të Britanisë së Madhe për negociatat e Brexit. Tani vjen propozimi nga Londra. Grindja mes dy ministrive britanike lidhur me Brexit ka marrë fund. Deri më tani mes ministrit britanik të Financave, Philip Hammond dhe atij të Tregtisë Liam Fox nuk

No Pic available
  • 2017-08-01

May: Liria e lëvizjes merr fund me Brexit

Si do të veprohet me emigrantët evropianë pas daljes së Britanisë së Madhe nga BE? Për këtë po debaton aktualisht qeveria britanike. Theresa May tani përpiqet t’ua mbyllë gojën kundërshtarëve, me një pozicion të qartë. “Liria e lëvizjes do të marrë fund në mars 201

No Pic available
  • 2017-08-01

Britania thellon vetizolimin me BE-në, rikthehet regjimi i vizave për europianët

Lëvizja e lirë mes Britanisë dhe Bashkimit Evropian do të përfundojë në mars të vitit 2019, kur Britania të largohet përfundimisht nga BE. Zëdhënësi i kryeministres britanike, Tereza Mei tha të hënën se qeveria kishte marrë disa vendime, duke përfshirë edhe propozimet për të dre