Rezultate te kerkimit per termin: +Hapsirs

Total: 79
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.404Z

Hiri, Gjermania zgjat mbylljen e hapsirs

Mungesa e shkrirjes së resë së hirit që erdhi nga vullkani islandez ka detyruar autoritetet gjermane që të zgjasin deri sot mbylljen e hapësirës së tyre ajrore. Lajmin e bëjnë të ditur agjencitë gjermanë, sipas të cilave masa në fjalë do të zbatohet deri në orën 14:00

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.861Z

Hiri vullkanik, mbyllet hapësira ajrore në Irlandë e Skoci

Rikthehet srish frika nga hiri vullkanik q vjen nga Islanda. Pas lajmit se nj mas tymi i sht drejtuar jugut, Irlanda dhe Skocia vendosn bllokimin e hapsirs ajrore deri n orn 14 00. N muajin prill, si pasoj e tymnajs s hirit e shkaktuar nga shprthimi i vullkanit n Island, u anulluan m shum se 100 mij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.271Z

Rinas, nis ndërtimi i godinës së Agjencisë Nacionale të Trafikut Ajror

Nj investim prej 12 milion eurosh do t bj t mundur ndrtimin e godins Agjencis Nacionale t Trafikut Ajror dhe t kulls s kontrollit. Dje nisn punimet pr ndrtimin e saj dhe vet ministri i Punve Publike dhe Transportit, Sokol Olldashi, inspektoi punimet. Dyfishimi i numrit t pasagje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.406Z

Liberalizimi i vizave, gati propozimi për Shqipërinë

Komisioni Europian kagati propozimin pr heqjen e vizave pr n vendet e hapsirs Shengen pr Shqiprin dhe Bosnjn. Projekti do t kaloj gjat dits s mrkur nga Kolegji i Komisionerve europian dhe m pas do t zyrtarizohet t enjten m 27 maj. Ndrkoh, propozimi do t'i prcillet Samitit t Sarajevs dhe m pas ai do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.866Z

T lir pr prapashtesat n internet

Tashm po studiohet mundsia e marrjes s hapsirave n internet me prapashtesa sipas dshirs s prdoruesve. Kjo sht arritur n mbledhjen e fundit t Kshiilit Drejtues t ICAAN (Internet Corporation for Assigned Names) sipas s cils, gjithkush do t ket mundsin t przgjedh prapashtesn e hapsirs n internet. Ajo m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.690Z

Ky është një hap i rëndësishëm drejt integrimit të Shqipërisë në BE

Flet Michele Cercone, shef i kabinetit të Komisioneres së BE-së, Sesilia Malstrom. Qytetart e Shqipris do t mund t udhtojn pa viza n vendet e BE-s nga vjeshta e ktij viti. Lidhur me kt vendim pr “Deutsche Welle” flet Michele Cercone, shef i kabinetit t Komisioneres

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.938Z

Star City

sht nj qytet shum origjinal, i orientuar nga qielli. Banort e tij jan t gjith astronaut, ose vizitor q duan t shkojn n hapsir Kapsula e trajnimit e Soyuz sht themeluar n vitin 1960 nga Qendra e Trajnimit Shtetror pr Kozmonautt “Juri Gagarin” dhe n t jan strvitur rreth 40 astronaut ose ud

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama