Rezultate te kerkimit per termin: +Hapsira

Meta: total 409 / total_found 409 / time 0.000 / keyword[0] hapsira / docs[0] 409 / hits[0] 449 /
Top Story/ Varrezat ndërtohen si pallatet, pa uniformitet dhe pa asnjë estetikë
  • 2019-03-06

Top Story/ Varrezat ndërtohen si pallatet, pa uniformitet dhe pa asnjë estetikë

Nëse viziton si turist Shqipërinë, impaktin e parë, e merr që në fluturim. Nga një lartësi e konsiderueshme, shikon një kaos urban, qytete të ndërtuara e zhvilluara pa asnjë rregull dhe aspak estetikë. E gjitha vjen si pasojë e ndërtimeve informale, korrupsionit, mungesës së një vi

Napoli, Lazio dhe Atalanta, gjithçka për përmbysjen, Milani dhe Arsenali për formalitet
  • 2018-02-22

Napoli, Lazio dhe Atalanta, gjithçka për përmbysjen, Milani dhe Arsenali për formalitet

Do të luhen këtë të enjte ndeshjet e kthimit të fazës së 1/16 të Europa League. Një pjesë e takimeve të para dhuruan surpriza, ndërsa disa skuadra janë thuajse më njërën këmbë në fazën e 1/8, e për një pjesë tjetër ende nuk është thëne fjala e fundit. Në fushën e blertë

Qazim Laçi realizon golin e parë me Ajaccio
  • 2017-08-19

Qazim Laçi realizon golin e parë me Ajaccio

Qazim Laci realizon golin e tij të parë me fanellën e Ajaccio. Talenti i kombëtares shqiptare të 21 vjeçareve, duket se është ambjentuar shumë shpejt me futbollin francez, madje atij i kanë mjaftuar vetëm tre takime për ta ndalur topin ne rrjete. Në takimin e kategorisë së dytë franc

No Pic available
  • 2017-08-02

Lezhë, nis lirimi i hapësirave publike

 Policia Bashkiake në Lezhë nisi ndërhyrjen për të liruar hapësirat publike të zëna në mënyrë abuzive nga privatet. Parkingje të bllokuara, lulishte të zaptuara dhe tabela që pengonin levizjen e qytetareve ishin objekt i ndërhyrjes.  Përgjegjesi i Policise bashkiake në Lez

No Pic available
  • 2017-06-08

Paul Haggis fitues i dy çmimeve Oscar i ftuar në PriFest

Paul Haggis, fitues i dy çmimeve Oscar, çmimeve BAFTA dhe Emmy, regjisor, skenarist dhe producent me karrierë 42 vjeçare në industri të filmit, do të vizitojë Kosovën si I ftuar nderi i PriFest Festivalit Ndërkombëtar të Filmit në Prishtinë Prishtina International Film Festival. Ai d

No Pic available
  • 2017-05-01

Tirana mes ndërtimeve dhe Pyllit Orbital

Banorët e Tiranës thithin ajër disa herë më të ndotur se sa kufiri i lejuar i BE-së. Sipas raportit më të fundit të monitorimit të cilësisë së ajrit, rezulton se vlerat e PM10, që është një ndër ndotësit më të rrezikshëm pasi janë grimca shumë të imëta, janë në nivele sh

No Pic available
  • 2017-04-13

Lavrov,Tillerson: Pro dialogut pavarësisht qëndrimeve të kundërta

Në një takim që zgjati më shumë se 120 minuta, Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson dhe Presidenti rus, Vladimir Putin, kanë diskutuar disa prej çështjeve më të ndjeshme, ku ndonëse shprehet gadishmëria për të rritur bashkëpunimin, palët kanë qëndrime të kundërta për shum