Rezultate te kerkimit per termin: +Hapet +Muzeu

Meta: total 260 / total_found 260 / time 0.000 / keyword[0] hapet / docs[0] 12906 / hits[0] 14587 / keyword[1] muzeu / docs[1] 3543 / hits[1] 6367 /
Hapet parkingu nëntokësor te sheshi Skënderbej, Veliaj: Qytetarë e vlerësuan me notën 10
  • 2017-06-11

Hapet parkingu nëntokësor te sheshi Skënderbej, Veliaj: Qytetarë e vlerësuan me notën 10

Përveçse një qendër pedonale, sheshi Skënderbej ka tashmë edhe parkingun nëntokësor me mbi 300 vende, duke i dhënë zgjidhje problemit të parkimit të automjeteve në qendër të qytetit. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i shoqëruar nga deputeti i PS, Fatmir Xhafaj, inspek

No Pic available
  • 2017-03-28

Çfarë ka ndodhur më 28 mars?

37 – Senati romak emëron Kaligulën Perandor. Emri i tij i vërtetë ishte Gaius Julius Caesar Augustus Germanicus, por kur ishte fëmijë, dy ose tre vjeç, Gaius, ndërsa shoqëronte atin e tij, Germanicus, në fushata, vishej me uniformë, përfshi këpucë ushtarake, prej këtyre iu dha e

No Pic available
  • 2017-03-24

Veliaj: Tirana është i gjithi një muze që ia vlen të eksplorohet

Panairi Ndërkombëtar i Turizmit Tirana 2017, çeli sot siparin në Pallatin e Kongreseve, organizuar nga Bashkia e Tiranës, Unioni Turistik Shqiptar dhe Albexpo Group. I pranishëm në hapjen e këtij panairi, që ka si qëllim kryesor promovimin e bashkëpunimin rajonal për Turizmin e Ballkanit

Hapet Panairi Ndërkombëtar i Turizmit Tirana 2017, Veliaj: Tirana është një muze
  • 2017-03-24

Hapet Panairi Ndërkombëtar i Turizmit Tirana 2017, Veliaj: Tirana është një muze

Panairi Ndërkombëtar i Turizmit Tirana 2017, çeli sot siparin në Pallatin e Kongreseve.  I pranishëm në hapjen e këtij panairi, që ka si qëllim kryesor promovimin e bashkëpunimin rajonal për Turizmin e Ballkanit Perëndimor, ishte dhe Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj Kreu

Çfarë ka ndodhur më 15 janar?
  • 2017-01-15

Çfarë ka ndodhur më 15 janar?

588 pes – Nebuchadnezzar II i Babilonisë rrethon Jeruzalemin që ndodhej nën mbretërimin e Sedekias. Rrethimi zgjat dy vjet e gjysmë. 69 – Otho merr pushtetin në Romë, duke shpallur veten Perandor, por vetëm për tre muaj, pasi do të kryente vetëvrasje. 708 – Sisinnius fi

Në Havana, ditën që u ripushtua nga amerikanët!
  • 2016-11-27

Në Havana, ditën që u ripushtua nga amerikanët!

Para selise se Ambasades se SHBA ne Kube diten e rihapjes se saj me 20 Korrik 2015 Një reportazh nga 20 korriku i vitit 2015, kur në Kubë u rihap ambasada e SHBA. Një vështrim mbi komunzimin fallco kubanez dhe diktaturën reale, sot kur “babai” i revolucionit kubanez Fidel Kastr

No Pic available
  • 2016-11-22

Hapet Muzeu i Pafajësisë, hyrja falas më 28 dhe 29 nëntor

Muzeu i pavarësisë në Vlorë ka hapur dyert në këtë prag përvjetori të 104 viteve shtet, pas rikonstruksionit të pjesshëm. Për të gjithë vizitorët nga vendi por edhe rajoni janë të ekspozuara objekte të shoqëruara me shpegimin përkatës historik për periudhën e 1912-s. Hyrja me