Rezultate te kerkimit per termin: +Haradinaj

Meta: total 1000 / total_found 6484 / time 0.003 / keyword[0] haradinaj / docs[0] 6484 / hits[0] 17962 /
No Pic available
  • 2019-04-07

Shqipëria rrezikon të mbetet pa mjekë, tani mund ti rrëmbejë edhe Kosova

Vala e re e emigracionit që ka përfshirë Ballkanin, është duke e goditur rëndë Shqipërinë pasi vendi po humbet trurin, pra të rinj të arsimuar dhe rritur profesionalisht këtu, që zgjedhin të arratisen në Europë për një jetë më të mirë. Sipas një ankete që u zhvillua vitin e k

No Pic available
  • 2019-03-02

Bëhen bashkë Meta dhe Haradinaj, diskutojnë për interesin kombëtar

Presidenti Ilir Meta u takua me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj në ditën e dytë të Samitit të Diasporës, që cila u mbajt në Lezhë me rastin e përvjetorit të Kuvendit të Lezhës. Meta e quajti këtë takim bashkim të energjive pozitive që ndihmon në proceset stabilizuese e

Pavarësia, Rama nuk lejohet të flasë në Kuvendin e Kosovës?
  • 2019-02-17

Pavarësia, Rama nuk lejohet të flasë në Kuvendin e Kosovës?

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka deklaruar se kryeministri Rama është injoruar sot në Kosovë, teksa nuk është lejuar të flasë në Kuvend me rastin e kremtimit të 11-vjetorit të Pavarësisë. Një dackë e merituar ndaj argatit të Beogradit në Tiranë! Dështon përpjekja e Zografit Bis

Bashkimi Kosovë-Shqipëri, Haradinaj ka disa kushte për Ramën
  • 2019-02-13

Bashkimi Kosovë-Shqipëri, Haradinaj ka disa kushte për Ramën

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në një intervistë për “Tempora” nga Sonila Meço në Ora News, tha se Kryeministri Edi Rama nëse do bashkimin me Kosovën të përmbyllë Rrugën e Kombit si dhe të bëjë një projekt hekurudhor. Haradinaj: Ne po heqim këtë pikën kufita

No Pic available
  • 2019-02-13

Shpërthen Haradinaj: Rama pengesë për hapjen e negociatave të Shqipërisë

Debati për korrigjimin e kufirit Kosovë-Serbi ka hyrë në një fazë të nxehtë teksa gjakrat po vlojnë në Ballkan dhe përplasje po regjistrohen edhe mes shqiptarëve. Së fundmi ka dalë në pah një konflikt midis kryeministrit kosovar Ramush Haradinaj dhe atij shqiptar Edi Rama. Ndryshe ng

PRESION RUSO-SERB PËR DESTABILIZIMIN E SHQIPËRI-KOSOVË
  • 2019-02-13

PRESION RUSO-SERB PËR DESTABILIZIMIN E SHQIPËRI-KOSOVË

Nga Spartak NGJELA Asgjë nuk mund të ndodhë nëse Ramush Haradinaj do të ketë shumicën në Parlament. Ndërrimi i kufijve është fyerje që kërkojnë t’i bëjnë shqiptarëve kur këta janë sot në kulmin e suksesit të tyre historik. Dobësimi i Serbisë është mision historik i shq

Ndarja e Kosovës, Haradinaj shpërthen ashpër ndaj Ramës: Shiko punët e tua!
  • 2019-02-08

Ndarja e Kosovës, Haradinaj shpërthen ashpër ndaj Ramës: Shiko punët e tua!

Kryeministri i Kosovës, Ramush Hardinaj ka folur mbrëmjen e sotme për darkën që liderët e Kosovës dhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama patën para pak ditësh në shtëpiënë e re të Hashim Thaçit. Nga mediat u përfol se Haradinaj ishte i vetmi në tryezë që nuk e pranon ndarjen e