Rezultate te kerkimit per termin: +Haradinajt

Meta: total 1000 / total_found 2508 / time 0.001 / keyword[0] haradinajt / docs[0] 2508 / hits[0] 3978 /
Darka në Prishtinë/ Thaçi zbulon çfarë u diskutua me Ramën dhe tensionet me Haradinajn
  • 2019-02-25

Darka në Prishtinë/ Thaçi zbulon çfarë u diskutua me Ramën dhe tensionet me Haradinajn

Presidenti Thaçi zbuloi detaje nga biseda me kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama dhe liderët e Kosovës pak javë më parë në Prishtinë në shtëpinë e tij. I ftuar në emisionin ‘5 Pyetjet nga Babaramo’ në Report Tv Thaçi bëri me dije se ka qenë një debat mirëkuptues dhe

PRESION RUSO-SERB PËR DESTABILIZIMIN E SHQIPËRI-KOSOVË
  • 2019-02-13

PRESION RUSO-SERB PËR DESTABILIZIMIN E SHQIPËRI-KOSOVË

Nga Spartak NGJELA Asgjë nuk mund të ndodhë nëse Ramush Haradinaj do të ketë shumicën në Parlament. Ndërrimi i kufijve është fyerje që kërkojnë t’i bëjnë shqiptarëve kur këta janë sot në kulmin e suksesit të tyre historik. Dobësimi i Serbisë është mision historik i shq

TAKSA E KOSOVËS, HAKMARRJE KUNDËR SERBISË!
  • 2019-01-28

TAKSA E KOSOVËS, HAKMARRJE KUNDËR SERBISË!

Nga Spartak NGJELA Ramush Haradinaj, kryeministri i Kosovës duhet të respektojë historinë në funksion të dinjitetetit shqiptar. Taksa vendosur Serbisë është zgjidhje për lartësimin shqiptar, dhe hakmarrje kundër një pushtuesi kriminal siç është Serbia. Askush nuk ka të drejtë që t

KOLLARET NGA THESI I BABADIMRIT
  • 2017-12-28

KOLLARET NGA THESI I BABADIMRIT

Kravatat e varura nga qytetarët kosovarë në selinë e kryeministrisë në shenjë proteste ndaj Haradinajt Nga Fadil LEPAJA Kryeministër, dil, dhe merri kravatat! Edhe këmishët. Ditën e parë të punës, pas vitit të ri, me e fillua me kravatë  të re! Qorapet edhe gjësendet e tjera, që

Kryeministrat shqiptarë, më të paguarit në rajon
  • 2017-12-27

Kryeministrat shqiptarë, më të paguarit në rajon

Reagimet ndaj vendimit të Ramush Haradinajt për të rritur pagën e tij dhe të kabinetit qeveritar nuk kanë përfunduar te protestat popullore; Instituti i Kosovës për Drejtësi IKD publikoi së fundi një analizë të shkurtër ligjore, në të cilën kujton se si përmes këtij vendimi, paga

No Pic available
  • 2017-10-28

Schmid i rikujton Haradinajt: Demarkacioni, kusht për liberalizimin

Ratifikimi i Marrëveshjes për demarkacionin me Malin e Zi, mbetet kusht që duhet plotësuar sa më parë, në mënyrë që qytetarëve të Kosovës tu mundësohet lëvizja pa viza në Zonën Shengen, ka deklaruar Sekretarja e Shërbimit Evropian për Veprim të Jashtëm, Helga Schmid. Këto komen

No Pic available
  • 2017-10-07

Serbët e veriut me shpresa te Rusia dhe Putini

Mitrovica e veriut, një prej katër komunave veriore të Kosovës, të banuara me shumicë serbe, me nxitjen e liderëve politikë lokalë, sot është një bastion pro-rus, ku simpatia për presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, por edhe për shtetin rus, konfirmohet nga shumica e qytetarëve