Rezultate te kerkimit per termin: +Harito

Meta: total 1000 / total_found 1066 / time 0.000 / keyword[0] harito / docs[0] 1066 / hits[0] 2513 /
Tahiri dorëzoi mandatin, kush e zëvendëson në Kuvend (Lista)
  • 2018-05-03

Tahiri dorëzoi mandatin, kush e zëvendëson në Kuvend (Lista)

Pasi ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri dha dorëheqjen si deputet edhe pse i pavarur, pritet që PS-së ti shohet një deputet, pasi Tahiri e fitoi mandatin nga lista e PS-së, edhe pse kjo forcë e largoi nga grupi i tyre parlamentar. Në listën shumëemërore të PS-së, prë zgjedhjet e 2

BE, financon 3.3 miliardë euro për zhvillimin ekonomik në Ballkanin Perëndimor
  • 2017-10-10

BE, financon 3.3 miliardë euro për zhvillimin ekonomik në Ballkanin Perëndimor

Bashkimi Europian do të financojë 3.3 miliard euro për zhvillimin e zonës ekonomike rajonale në Ballkanin Perëndimor. Gjatë një takimi me përfaqësuesit e biznesit, Drejtori i Përgjithshëm për Fqinjësinë dhe Negociatat e Zgjerimit, Christian Danielsson, tha se zhvillimi i kësaj zone d

No Pic available
  • 2017-10-07

Spartak Braho kalon zyrtarisht në PS, Rama kërkon ripërtëritjen e partisë

Në Asamblenë Kombëtare të PS-së Rama deklaroi se është koha të hyjmë në procesin e ripërtëritjes dhe të zgjedhjeve të të gjitha organizatave ku kemi marrë rezultat më të ulët se në 2013. “Janë 1480 organizata, 16 bashki, ku në 50 % të  njësive administrative rezult

Historia e Financave Shqiptare: Kush ishin ministrat që fjetën mbi pará, por që vdiqën të varfër
  • 2017-10-02

Historia e Financave Shqiptare: Kush ishin ministrat që fjetën mbi pará, por që vdiqën të varfër

Nga Jovan Jano Jovan Jano Historia e shtetit modern shqiptar fillon me Pavarësinë Kombëtare, shkëputjen e Shqipërisë nga Perandoria Osmane më 28 Nëntor të vitit 1912. Në qeverinë e parë të kryesuar nga Ismail Qemali, institucionet më të rëndësishme ishin ato financiare, që kishte n

A DO MUNDET MAJKO TË JETË MINISTËR I DIASPORËS?
  • 2017-09-01

A DO MUNDET MAJKO TË JETË MINISTËR I DIASPORËS?

Pandeli Majko, ministri i Diasporës në qeverinë “Rama 2” Nga Petrit KUÇANA Është më shumë se koklavitje, zbërthimi i saktë i frazeologjisë për ministrinë e re ideuar nga Kryeministri Rama për qeverinë e ardhshme; Ministër shteti për shqiptarët jashtë kufijve. Edhe cakt

12 deputetët e rinj që futen në Parlament, nëse ministrat e Rama 2 lënë mandatin e deputetit
  • 2017-08-28

12 deputetët e rinj që futen në Parlament, nëse ministrat e Rama 2 lënë mandatin e deputetit

Nga Instituti i Studimeve Politike Më 2013 kryeministri Rama tha se do të ndjekë një risi në përfaqësimin politik, papajtueshmërinë midis mandatit të deputetit dhe të ministrit. Pjesa më e madhe e ministrave, përfshirë edhe ministrat e LSI aleate, dhanë dorëheqje nga mandati parlame

No Pic available
  • 2017-08-28

Pse Rama zgjodhi Majkon dhe Ruçin

Nga Mentor Nazarko Më në fund çudia që të gjithë prisnim ndodhi. Nuk dihet nëse efektet e saj do të zgjasin sa të gjitha çuditë proverbiale, se zakonesh zgjasin 3 ditë, në kohën e internetit zgjasin shumë më pak lajmet konsumohen shumë më shpejt, bien në kontakte të të gjithëve