Rezultate te kerkimit per termin: +Hasa

Meta: total 1000 / total_found 1858 / time 0.001 / keyword[0] hasa / docs[0] 1858 / hits[0] 3127 /
Kritika ndaj paragjykimeve për shqiptarët
  • 2019-03-05

Kritika ndaj paragjykimeve për shqiptarët

Për Hugo Adolf Bernatzik Mbretëria Shqiptare e sapoformuar ishte një koloni e Italisë por që mund të shndërrohej në Kaliforni të Evropës. Me ndjesinë e antropologut ai vëren që rënia e kulturës popullore, e nisur nga Zogu, nuk po ndalet. Sot, një pjesë e madhe kostumeve kombëtare d

Deputeti i PD: Qytetarët erdhën me lule në protestë, u dhunuan nga policia
  • 2019-02-20

Deputeti i PD: Qytetarët erdhën me lule në protestë, u dhunuan nga policia

Deputeti i PD, Endri Hasa, i cili edhe ai ka dorëzuar mandatin tha se skenarin e protestës do ta vendosin qytetarët. Të njëjtën deklaratë, deputetë të opozitës e kanë bërë edhe përpara protestës së 16 shkurti, përpara Kryeministrisë.  I ftuar në studion e lajmeve të Ora Neës, d

Djegia mandateve/ Deputetët e PD-së, në radhë për të firmosur dorëheqjen
  • 2019-02-20

Djegia mandateve/ Deputetët e PD-së, në radhë për të firmosur dorëheqjen

Pas vendimit të Këshillit Kombëtar për të votuar unanimisht djegien e mandateve, deputetët e Partisë Demokratike kanë nisur të firmosin deklaratat me anë të cilave heqin dorë vullnetarisht nga funksioni në Parlament. Përpos thirrjeve të ndërkombëtarëve, deputetet si, Ervin Salianji

Redi Hasa, hap fundjavat e Mesdheut në Tiranë
  • 2019-02-07

Redi Hasa, hap fundjavat e Mesdheut në Tiranë

Zërat më të bukur të Mesdheut do të mund ti shijoni fundjavave në Tiranë. Teatri I Metropolit përgjatë gjithë muajit shkurt, do ti ofrojnë publikut kryeqytetas një Përrallë Mesdheu. Muzikantë të njohur nga Italia, Turqia, Greqia dhe muzikantë shqiptarë që karrierën e kanë ndërt

Lutjet e dashurisë, interpretimi i fundit i Agim Qirjaqit
  • 2019-01-29

Lutjet e dashurisë, interpretimi i fundit i Agim Qirjaqit

Vetëm një vit para se të ndahej nga jeta, pas një sëmundjeje të rëndë, aktori Agim Qirjaqi do të interpretonte tek filmi Lutjet e dashurisë ose i njohur si Kronikë provinciale, me regji të Artan Minarollit sipas skenarit të Ylljet Aliçkës. Në fakt, xhirimet e këtij filmi janë reali

No Pic available
  • 2019-01-24

Rrëzimi i Ramës, nga 2 deri më 12 shkurt në rrethe do

Opozita e bashkuar ka bërë thirrje për zhvillimin e një proteste popullore më 16 shkurt, ku do të kërkohet rrëzimi i qeverisë së Edi Ramës, por njëkohësisht do të testohet besimi në popull, pasi sipas parlajmërimeve të Lulzim Bashës dhe Monika Kryemadhit, gjasat janë që vendi të

PD mbledh sot Këshillin Kombëtar, çështjet që do diskutohen
  • 2019-01-19

PD mbledh sot Këshillin Kombëtar, çështjet që do diskutohen

Sot në orën 11:00 anëtarët e Këshillit Kombëtar janë thirrur për të votuar për funksionarët që do të drejtojnë Partinë Demokratike në 4 vitet e ardhshme. Në rendin e ditës ka dy çështje shumë të rëndësishme, së pari zgjedhjen e kryesisë se re të Partisë Demokratike, por