Rezultate te kerkimit per termin: +Hasanit

Total: 634
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.566Z

Fundi i Hasanit në Kushtetuese

Në fund të muajit mars, Kuvendi i Kosovës do t'i fillojë procedurat për emërimin e dy gjyqtarëve të rinj për Gjykatën Kushtetuese, të cilët do të zëvendësojnë kryetarin e deritanishëm të kësaj Gjykate, Enver Hasanin, dhe gjyqtarin Kadri Kryeziu. Kjo për shkak se Hasanit dhe Kryez

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:36.109Z

Hetim i veçantë kundër Enver Hasanit

Kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani, ka dalë të martën para një kolegji prej tre gjyqtarësh të Gjykatës Themelore të Prishtinës për të dhënë shpjegime si i dyshuar për falsifikim dhe shpërdorim të pozitës zyrtare në rastin e vendosjes për tre gjyqtarët ndërkombëtar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:36.169Z

Shtyhet seanca ndaj Enver Hasanit

Është shtyrë seanca e parë dëgjimore ndaj Enver Hasanit që ishte i ftuar dje nga Departamenti i Krimeve të Rënda të Gjykatës Themelore në Prishtinë në lidhje me veprat penale falsifikim i dokumentit zyrtar dhe keqpërdorim i pozit&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:55.063Z

Gjykata e Lartë rrëzon padinë e Sokol Hasanit ndaj Berishës

Gjykata e Lartë ka rrëzuar si të pabazuar kërkesën e ish-numrit dy të ALUIZNI-t Sokol Hasani, i cili kundërshtonte vendimin e prokurorisë për mosfillimin e procedimit ndaj kryeministrit të vendit, Sali Berisha. Çështja ka lidhje me kallëzimin, i cili u depozitua disa mua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.566Z

Fundi i mandatit të Enver Hasanit në Kushtetuese

Në fund të muajit mars, Kuvendi i Kosovës do t'i fillojë procedurat për emërimin e dy gjyqtarëve të rinj për Gjykatën Kushtetuese, të cilët do të zëvendësojnë kryetarin e deritanishëm të kësaj gjykate, Enver Hasanin, dhe gjyqtarin Kadri Kryeziu. Kjo për shkak se Hasanit dhe Krye

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.512Z

Krimet e Rënda, nis procesi ndaj Afrim Hasanit

Tiranë - Gjykata e Krimeve të Rënda ka nisur dje procesin gjyqësor në ngarkim të Afrim Hasanit, i akuzuar për vrasjen e dy punonjësve të policisë në Kukës. Por, seanca e parashikuar për t'u zhvilluar, ku prokurorët e çështjes do të lexonin kërkesën për gjykimin e Hasanit, nuk u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:40.149Z

Pezullohet hetimi ndaj Enver Hasanit

Thirrja në imunitet e kryetarit të Gjykatës Kushtetuese të Kosovës, Enver Hasani, ka bërë që hetimet ndaj tij, ku ai dyshohet për "Falsifikim të dokumenteve dhe keqpërdorim të pozitës zyrtare" të pezullohen për një kohë të pacaktuar. Kanë kaluar më shumë se dy javë kur ishte pa

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama